Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hatalmas penészfoltok a...

Hatalmas penészfoltok a menyezeten a fal és a menyezet találkozásánál! Festett falon (narancs). Hogyan tüntessem el?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 6. 08:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Eltüntetheted különböző penészölő festékekkel, de vissza fog jönni, ha a vizesedés okát nem szünteted meg.

Ha fekete penész az igen veszélyes az egészségre és sajnos nagyon gyorsan terjed, mert rengeteg spórát termel, ami szétszóródik a levegőben.

Tehát az okot megszüntetni és penészölő festést csináltatni.

2009. ápr. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

tippelek:

külső fal és vasbeton gerendák tartják a mennyezetet.


A penészes részt legjobb leszedni (maszkban!!!) és újravakolni, meg festeni.

Kivülre a födémgerendák vonalában hőszigetelő anyagot kell felrakni a falra. (kb. 5cm vastag neocell elég, a szélessége 3-4 centivel legyen nagyobb, mint amekkora a födém vastagsága.)

Gyakorlatilag a vasbeton gerendák beviszik a hideget a lakásba, így a srkok környezet lehül és a benti pára ott kicsapódik.

2009. ápr. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
93%

Először meg kell szüntetni a hőhidat (Gondolom, hogy ez csak télen jelentkezik. Így ez a külső hőszigetelés hiányiságára utal.) és utána érdemes alaposan foglalkozni a végleges eltüntetéssel.


Üdv:

Tom

2009. ápr. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! ismertek esetleg valami spriccelő-félét (reklámban láttam, de nem jegyeztem meg a nevét sajnos) ami "helyi kezelésre" szolgál???
2009. ápr. 6. 11:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen van egy ilyas fajta "penész-gomba ölőszer" zöld flakonban. Festék boltokban úgy kell kérni.1500-2000ft körül van egy flakon.

Gumikesztyűt fel, rá spriccelsz a penészre bőven, aztán vársz hogy ártalmatlanítsa, azután bő vízzel le kell mosni az egész penészfoltot. Egy ideig bírni fogja, de amint az előttem szóló már precízen leírta, itt az okozóját kell megvizsgáltatni szakemberrel, mert magától nem penészedig csak úgy a felület. Valószínű az a gond amit leírt. Orvosolni kéne mert csak idő kérdése és kijön újra meg újra!

2009. ápr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

saját tapasztalatom szerint a penészt okozhatja a nem megfelelő belső hőmérséklet is

én vettem egy családi házat pár éve és a régi tulajnak nem penészedet, mikor megvettük tiszták voltak a falak, aztán mi az elmúlt 2-3 télen energiatakarékosan fűtöttünk napközben levettük a fűtést 15-17 fokra aztán este vissza fel, meg keveset szellőztettünk, aztán mikor észrevettük a penészt elkezdtünk jobban fűteni meg többet szellőztetni és a penész terjedése szépen megállt

persze az előttem szólóknak is igazuk van meg kell nézetni egy szakemberrel is mert lehet a szigeteléssel van a probléma

2009. ápr. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!