Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A színes ruhák mosógépben...

A színes ruhák mosógépben mosás után mitől büdösödnek be?

Figyelt kérdés
És csak a színes. Mosógélt és jó minőségű öblítőt használok.
2011. júl. 31. 16:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Színes férfi zoknik? :)
2011. júl. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem valamiért a törölközőim szoktak nagyon büdösek lenni,főleg ha törölközővel együtt mosok valami ruhát.

Sőt semmilyen mosóportól,mosógéltől és öblítőtől nem lesznek olyan igazán illatosak a ruháim:(


Én a mosógépre tippelek,valami koszos,meszes,esetleg az adagolója túl koszos már..(bár nálam ezekkel sincs probléma)

Ha valaki tud ötletelni szóljon mert én is kiváncsi vagyok...

2011. júl. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de anyám mindent kézzel mos, mert azt mondja, úgy sokkal jobb lesz az illata, és tényleg jobb lesz, de nem tudom mitől.
2011. júl. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%
Kézimosást én is csináltam már,de macerás.Csak annyi,hogy kézzel nem tudod úgy kiöblíteni magyarán kimosni belőle a mosóport,öblítőt,így benne marad egy kicsi azért szerintem.Bár aki centrifugával mos annak is illatos(pl nagynéném)
2011. júl. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%

ma 16:31

Nem szabad együtt mosni, törölközőket külön kell magas hőfokon kb 60 fok, mivel fontos, hogy tiszta legyen. Úgy mint az alsóneműket meg a zoknikat. Többi ruhát lehet együtt. Illetve használj több öblitőt.

2011. júl. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

rohagggyak meg ha nem ma akartam ezt megkérdezni..:D

nem úgy büdösek mint azt gondolják itt sokan hanem inkább olyan berohadt szaga van.én is arielt és lenort használok..de a színes ruhák nem illatosak.csak a fehérek v a világosak..

ezen már sokat gondolkoztam én is!!!!!!!!!!!!!:)

2011. júl. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Mert elgombásodott a mosógép, és ezért a ruhák is. Tölts 1L ecetet a mosógépbe és indítsd el (ruha nélkül). Amikor véget ért a program, akkor a ruháidat is mosd ki, 1-2 csésze ecetet öntve az öblítő helyett.
2011. júl. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

16.44. vagyok

én mindig csinálok ecetes mosást 90 fokkal.és csak a színes cuccoknak lesz fura szaga!! a fehéreknek soha!

2011. júl. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ma kimostam a színes ruhákat,kiterigettem, lett szaga, mint szokott., aztán kicsit több mint 1 liter ecetet beleöntöttem a dob-ba és 90 fokon elindítottam. Hátha segít majd.

amúgy minden színes ruhára értettem, zokni, alsónemű, törölköző,póló,pulcsi

2011. júl. 31. 18:11
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez azért lehet, mert a fehéreket eleve magasabb hőfokon mosod -> kevesebb baci éli túl a mosást, a színeseket pedig legtöbbször 30-40 fokon -> igazi baciparadicsom. Ki kellene fertőtleníteni és tisztítani a gépedet, én egy kivénhedt fogkefével még a gumicsíkok alá is besuvickolok, döbbenetes, szürkés-nyálkás dolgok kerülnek elő! Ugyanígy ki kellene pucolni a mosószer és öblítőadagolót is, jól ki is forrázni, szerintem jó időre meg fogja oldani a gondodat.
2011. júl. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!