Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért büdösödnek meg a törölkö...

Miért büdösödnek meg a törölközők a fürdőszobában? És miért van az, hogy mosás után egyes ruháknak olyan fura, büdös szaguk van?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 15:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Mert nem szellőzik rendesen át. :( Én pld. este minen törölkozőt kirakok a teraszra száradni, mert a törölközőszárítón (ami nyáron értelemszerűen nem meleg), fura szaga lesz. A levegőn meg... lehet hogy ebben a nem túl napos időben nehezebben szárad meg, de mindig friss az illatuk :)
2011. júl. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Törülköző: nem tud rendesen megszáradni, és a bacik elkezdenek szaporodni benne. Ugyanaz mint a mosogatószvacsnál.


Ruhák: lehet, hogy a mosógéped elkezdett penészedni, sajnos ez nem ritka.

2011. júl. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is könnyen büdösödik a törölköző, de használat után kiakasztom az udvaron a szárítóra és következő nap 10 óra, dél körül megy a helyére, semmi szaga nincs. De ilyenkor nyáron inkább 3-4 naponta mossuk őket a biztonság kedvéért.
2011. júl. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A nedves ruhában elszaporodnak a penészgombák. Érdemes vékony törölközőt használni, ami gyorsabban megszárad, illetve nyugodtan lehet mindenkinek párhuzamosan két törölközője, amit felváltva használ. Ha naponta kétszer fürödtök, akkor akár három is. Így mindig van idejük kiszáradni.
2011. júl. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

szellős, huzatos helyen szárítsd a cuccokat.

nekem szerencsére elég nagy ablak van a fürdőben, mindig nyitva tartjuk nyáron, így nem büdül meg semmi :)


szárítani amúgy is az erkélyen szoktam, ott átjárja a levegő a ruhákat, és megmarad a jó illatuk.

2011. júl. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én főleg akkor tapasztalom ezt, ha nyirkos, esős idő van (vagy télen), amikor nehezen száradnak a ruhák. Ebben az időben kb. 5 napig voltak kint az erkélyen, de mire megszáradtak, olyan áporodott szaguk lett, hogy megint ki kellett mosni őket. :(

A törölközőket tényleg jobb azonnal kitenni este, fürdés után, hogy kiszellőzzenek.

2011. júl. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem beszélve arról, hogy az elhalt, lehámlott bőr is belekerül a törülközőbe. :/
2011. júl. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Szia. Ha a mosógép 'lejárt', azonnal vedd ki a ruhát! Most figyelj: amikor csak törölközőt, lepedőt mosol, az öblítő rekeszbe önts 2 dl 20%-os ecetet!!!!!Ez komoly! Utána friss illatot kapsz-nem eceteset! Sőt van aki a hajmosás végén a haját leöblíti ecettel-s szép, fényes hajat kap, ecet illat nélkül. Kipróbáltam, IGAZ!
2011. júl. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

Igazat adok az előttem szólóknak,csak is teljes szárítás és ecetes mosás (ez jó a mosóporhoz adva is,bár én nem rakok 2dl-t).Az ecet még lágyítja a vizet és és nem engedi bevízkövesedni a gépet sem.Én soha nem használtam Calgont,csak ecetet vagy trisót mégsem volt soha vízköves a gépem.

Az ecet még jó lábszag és lábgomba ellen is.Ha lábszagod van naponta áztasd ecetes vízbe a lábad (nem töménybe) egy pár kezelés és elmúlik.A láb/körömgombánál naponta kend be egyszer töményen a beteg területet.

2011. júl. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Jo valaszokat irtak, en csak az ecetes otletre irnek: hulyeseg ecetet tenni oblito helyett. Kiprobaltam, kifejezetten budos lesz tole a ruha! De azt csinald meg mindenkepp, hogy egy flakon ecetet beleontesz a mosogepbe (ahova a ruhak mennenek), es a legnagyobb hofokon ruha nelkul lefuttatsz egy mosast. Ez jo a penesz ellen, mi is csinaljuk nehany havonta.
2011. júl. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!