Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosógolyóról vélemények?

Mosógolyóról vélemények?

Figyelt kérdés
Mivel vagy 9 ezer Ft, gondoltam kikérem mások véleményét, mielőtt vennék egyet...
2011. aug. 10. 17:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Vaterán ugyanaz, mint a tv-ben egy ezresbe kerül. Én is most akarok venni.
2011. aug. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
:D komolyan elhiszitek ezt a hülyeséget?!?
2011. aug. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem egy baromság. A tv-ben úgy reklámozzák, hogy még öblítőt sem kell használni és ott a reklámban a csaj meg is szagolja és mondja, hogy milyen jó illata van. Ugyan.. mitől lenne olyan jó illata a ruhának ha se mosóporral se öblítővel nem érintkezett? Egy amit javaslok az az ökogolyó, ami viszont egészen más, és azt is mosószerrel + öblítővel összehangolva.
2011. aug. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

"amit javaslok az az ökogolyó, ami viszont egészen más, és azt is mosószerrel + öblítővel összehangolva."


Igen, ökogolyóval tényleg jól működik a mosószer és öblítő páros. Mondjuk... végülis ökogolyó nélkül is...

2011. aug. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%
Tegnap 23.05-ös vagyok, igen valóban ökogolyó nélkül is jól müködik a mosópor + öblítő kombó, de azért az ökogolyónak vízlágyító hatása van.
2011. aug. 11. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%

Dehogy lágyítja! A víz keménységét a benne oldott ásványi anyagok mennyisége okozza/határozza meg! Mit csinál szerinted egy mágnesgolyó, hova tünteti ezeket az anyagokat a vízből?!?


De magad is kipróbálhatod: a szappan a kemény vízben tejszerűen kicsapódik, a lágy (mondjuk desztillált vagy esővízben) pedig nem. Tégy próbát: végy három poharat, az egyikbe tölts lágy vizet, a másikba csapvizet, a harmadikba meggolyózott csapvizet, majd tegyél mindegyikbe szappant. Egyből láthatod, hogy egyátalán nem lágyítja a vizet a mágnes, ez csak egy modernkori átverés. Pont úgy, mint a mágnesezett gyógyító ékszerek, a mágnesezett gyógyító pi-víz, a mágnessel működő fogyasztáscsökkentő az autóba és a többi "csoda"!


Vagy nevezhetjük ezeket "homeopátiás" vízlágyító, gyógyító vagy fogyasztáscsökkentő "csoda"szereknek... :D

2011. aug. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
26%

na a homeopátiát nem kell szidni, mert nekem a gyereknél bevált, pedig ő 2-3 hónaposan nemigen tudja mi az a placebo hatás...

viszont van vízlágyító készülékem, ami elvileg elektromos árammal működik és vhogy szétrobbantja a vízben a részecskéket vagy mi... az biztos hogy előtte tiszta vízkő volt a mosdókagyló meg minden 3-4 nap után, most meg kb ha két hétig nem takarítok, akkor kezdek vízkő cseppeket látni... Az ökogolyó sztem erre nem képes, mert attól, hogy átmegy rajta a víz meg örvényt csinál.... nem olyan gyors a mosógép.... viszont helyette próbáld ki, hogy kevesebb mosóport teszel a mosógépbe, és nem rakod csak 3/4-ig a dobot, nekem ettől jóval puhábbak lettek a ruhák pedig nagyon kemény nálunk a víz (Nógrád megye)

2011. aug. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

"na a homeopátiát nem kell szidni, mert nekem a gyereknél bevált, pedig ő 2-3 hónaposan nemigen tudja mi az a placebo hatás... "


Nem, de te tudod. És mivel azt hiszed, adtál valamit a gyereknek, annak tulajdonítod a hatást. Ezért végeznek a gyógyszerkísérleteknél KETTŐS vaktesztet, ami azt jelenti, hogy aki beadja, az sem tudja, mit kap a beteg.. A 2-3 hós gyerek különösen, mert ő még nincs nagyon elrontva, de leginkább a felnőttek is spontán maguktól gyógyulnak. Ez az immunrendszer feladata. Az egy másik dolog, hogy az orvosok inkább felírnak egy tünetmentesítő szert, csak legyen letudva a beteg, aki anélkül, hogy az orvos felírna valamit (olyan betegségre is, ami spontán gyógyul), egyébként sem menne haza.. Úgyhogy a homeopátiás cukorgolyók remekül kielégítik a szükségleteket. Az orvos nyugodtan felírhatja, hiszen nincs mellékhatásuk (persze, mert hatásuk sincs), anyuka pedig végre hazamegy, és felszabadul a rendelő, mehet tovább a sor. Tehát tényleg mindenki nyer ezzel, főleg a homeós gyártók. Én mondjuk személy szerint jobban szeretném, ha az emberek megértenék, hgoyan működik egyrészt a szervezet, másrészt a gyógyszeripar és orvoslás. Egy csomó pénzt költhetnénk értelmesebb dolgokra.

2011. aug. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

És akkor hogy is van ez az mosógolyó, mert elkanyarodtunk a témától.

Aki használja, annak a véleménye valóban érdekelne engem is.

2011. aug. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon nem kanyarodtunk el. A mosógolyó ugyanígy működik. Egyrészt környezetbarát (vö. nincs mellékhatása), másrészt ha hiszel benne, akkor a sima víz mosóhatását ennek tulajdonítod (placebo).


Tehát ha a sima melegvízről nem hiszed el, hogy egy csomó dolgot kimos, akkor használj mosógolyót, ez segít neked elhitetni ezt a tézist.

2011. aug. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!