Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Akik mosószódával mosnak,...

Akik mosószódával mosnak, válaszolnának pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

-Mennyit raktok a mosógépbe?

-A nagyon koszos ruhákat (olajos munkásruha,gyerek leevett ruhája) is tisztára lehet vele mosni?

-Nem fakítja a ruhák színét?

-Hány fokon lehet vele mosni?


2011. aug. 20. 22:02
 1/8 anonim válasza:

nem tudom, hogy csak mosószódával lehet-e mosni, én olyan tanácsot olvastam, hogy a mosópor felét helyettesítsük egy evőkanál mosószódával, de én mosószappant is reszelek, és a reszelékből 1-2 evőkanálnyit elkeverek egy liter jó meleg vízben a mosóporral-mosószódával, utána öntöm a dobba.

ami nagyon koszos, azt a fenti tömény oldattal átitatom, hagyom ázni 10-15 percet, majd a többi ruhával együtt bele a mosógépbe. legújabban a mosógép dobjában áztatok, mielőtt elindítom a gépet. zsír-, vér-, egyéb ismeretlen eredetű foltokat leginkább vanish folttisztító folyadékkal átitatom, dörzsölgetem, aztán bele a gépbe.

hogy fakítja-e vagy sem, illetve hogy jobban fakít-e, avagy sem, mint a "sima" mosószerek, nem tudom. mosás után főleg a színeseket csak ecettel öblítem, kb fél dl-nyit öntök az utolsó öblítővízbe, mert azt olvastam, hogy az ecet segít megőrizni a színeket. a fehéreket fele ecet, fele öblítőszerrel öblítem. egyik barátnőm a fele öblítő helyett néhány csepp virágillatú illóolajat adagol, (+ a fele ecet)

mosószódával szerintem főzőprogramot is beállíthatsz.

2011. aug. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
atyaég! Ennél már azért előrébb tartunk! Egy csomó tudós és kutató egész jó mosóporokat kifejlesztett már, használjuk hát! Ezzel a szappanreszelgetős barlanglakó-technológiával olyan képet festetek, mintha a tömegközlekedés és autó helyett is szamarat fognátok be valami összetákolt szekér elé! Törzsi tánc a tűz körül, aztán kellemesen megfáradva lehuppanunk a plazma elé... Komolyan nem értem..
2011. aug. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak köszönöm.

Kedves második,azért vagyok kénytelen,barlagi módszerekhez fordulni,mert sajnos allergiás lettem a mosóporok egyik összetevőjére.Elhiheted,hogy nekem sem egyszerű váltani.Ráadásul 2 kicsi gyerek mellett arra is kell gondolnom,hogy a makacs foltokat is ki tudjam mosni.

2011. aug. 21. 18:45
 4/8 anonim válasza:

első vagyok:

nagyon szívesen!

a barlanglakós módszer azért is jobb, mert a nyár folyamán volt, hogy annyira párás volt a levegő, hogy a ruhák nem száradtak meg, még másnapra sem. mégsem voltak áporodott szagúak! amíg csak "sima" mosószerrel mostam, néha teljesen ok nélkül is büdösek lettek a ruhák, újra ki kellett mosni.

2011. aug. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves második! Pont az a különbség, mint az autó, és a bicikli között. Az egyik szennyezi a levegőt, a másik nem. Miért fáj neked, ha valaki ilyen régi módszerekhez folyamodik? Nagyon jól teszi. Gondoltál már arra, hogy ezt a sok mosószert hogy szűrik ki az ivóvízből? Szerinted, ha a a fogamzásgátlót használó nők vizeletéből a hormonokat nem tudják kiszűrni, mennyi mosóport ihatunk? Az élhető jövőre is gondolj!!
2011. aug. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

"Pont az a különbség, mint az autó, és a bicikli között. Az egyik szennyezi a levegőt, a másik nem.[...] Az élhető jövőre is gondolj!!"


Nyilván nem hallottál még biológiai úton tökéletesen lebomló mosószerről...

2011. aug. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Nem tudom, milyen lehet az a "biológiailag tökéletesen lebomló mosószer"... A mosódió talán az, de, hogy egy olyan szer lebomoljon és ne szennyezze a környezetet, amit fehér köpenyben, egy laboratóriumban fejlesztettek ki...ne nevettess! A második kommentelőnek meg csak annyit, hogy a törzsi módszerek a mai napig megállják a helyüket, ha pedig neki ez túl snassz oké, de nem kell lekapni a tíz körméről azt, aki gondol a környezetre is. A többi hozzá hasonló nyugodtan mérgezze tovább a saját életét, de legalább maradjon csendben, ha már ennyire tudatlan és műveletlen.
2014. jan. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

'Nem tudom, milyen lehet az a "biológiailag tökéletesen lebomló mosószer"'


Így van.. nem tudod.. :) De még bármikor megtudhatod, ha akarod!

2014. jan. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!