Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Lefolyótisztításhoz az ecetsav...

Lefolyótisztításhoz az ecetsav (20%-os) megfelelő?

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem jó. Én most vízkőoldottam vele.


Amúgy szórj szódabikarbónát a lefolyóba, s arra ecetet. Úgy tudom az a tuti, zúgó elegyet alkot. Ne szagolj bele mikor öntöd!

2011. aug. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én még nem próbáltam ecettel lefolyót tisztítani. Vízkőoldásra jó, de lefolyót inkább lúgos anyagokkal, pl nátrium-hidroxiddal szoktak tisztítani, mert az oldja a szerves anyagokat (ételmaradék, haj, szappan, stb.) Pl ha belenyúlsz nátrium-hidroxid vizel oldatába, azért érzed csúszósnak az ujjaidon a bőrt, mert azt is elkezdi feloldani.

Szódabikarbóna+ecetnek nem tudom mi értelme van. Pont semlegesíti egymást a két anyag. Szépen pezseg, de ennyi is, amit tud. Szén-dioxid és nátrium-acetát képződik, ami egy só, vizes oldatban.

2011. aug. 25. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Trisó!!!! A legolcsóbb és a leghatékonyabb megoldás.
2011. aug. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Semmit nem ér, de kb 3-400 forintért kapsz a sarki ABC-ben is granulátumos vízkőoldót, annál jobbat még nem találtam.
2011. aug. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
5.56-os,hol lehet nátrium hidroxidot beszerezni?
2011. aug. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!