Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kádhoz ragaszkodó vízkövet...

Kádhoz ragaszkodó vízkövet hogy lehet leszedni?

Figyelt kérdés
Tiszta vízköves a kád széle, főleg a gumi és a kád között (kicsit válik le a gumi a szélén). Vagy fél óráig sikáltam, súrolószerrel, vízkőoldóval, mindennel ami van itthon, állni is hagytam rajta, de még mindig ott van, alig jött le valami... Egyszerűen nem lehet leszedni. Ötlet?
2011. aug. 31. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szórjál rá szódabikarbónát és egy szórófejes flakonból cpricceljél rá ecetet hagyd pezsegni kb 15-20percet hagyd rajta utánna keféld át és öblisd le ,ha erős a szennyeződés ismételd töbször nekem bevált
2011. aug. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szódabikarbóna nem kell, csak ecet. Ugyanis a szódabikarbónával reakcióba lépnek, a reakció eredménye nátrium-acetát lesz, ami lúgos, ergo nem oldja a szintén lúgos vízkövet. Tehát a szódabikarbóna rontja az ecet hatásfokát.

Önts rá csak ecetet, és néhány percenként dörzsöld át, hogy a fellazult vízkő lejöjjön és az ecet hozzáférjen az érintetlen területekhez. Ha már nem pezseg (nem lép reakcióba a vízkővel), akkor új adag ecetet adj neki.

2011. aug. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ecettel csöpögősre átitatott rongyot hagyd rajta egy egész nap vagy éjszaka, amikor ennyi idő elteltével leveszed a rongyot, egy mozdulattal le is tudod törölni.
2011. aug. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Enting válasza:
igen, az ecet nagyon jó. 20%-os. Az ő nagy testvére a sósav. Végső esetben, évszázados koszoknál én hozzá folyamodok.
2011. szept. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én mindig Wc tisztítóval szoktam takarítani a kádat.Harpic,Domestos zero,Bref.Ezek mind jó rá.Lekened,vársz egy 10 percet és lemosod.
2011. szept. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!