Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Lábbal hajtós varrógép pro és...

Lábbal hajtós varrógép pro és kontra?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni varrni, illetve az alapokat már meg is mutatták, csak nem tudom, milyen gépet vegyek. Eddig két emberrel beszéltem erről, ők a lábbal hajtósat ajánlották a biztonság miatt, de itt úgy olvasom, hogy nagyon kevesen használnak már ilyet. Ruhákat szeretnék átalakítani elsősorban és nulláról kiindulva megvarrni néhány egyszerűbb ruhadarabot, akár vastagabb vagy vékonyabb anyagút is. A lábbal hajtósak tudnak egyáltalán több fajta varrást? Mondjuk ahogy most látom, nekem csak a cikk-cakk kellene még a "sima" varrás mellé (bocsika, nem vagyok szakember, nem tudom hogy mondani :)), meg egy olyan funkció, amivel a vékony gumiszálat tudom az anyagra rávarrni. Nincsen rá sok pénzem sajnos, apósom egy régi pedálos varrógéppel varrta meg a múltkor az egyik kiszabott ruhámat és teljesen jó lett. A Vaterán nézegettem kb. 5-10000 ft-ért ilyeneket, csak félek, hogy befürdök vele, annak ellenére, hogy az orrom előtt varrtak egy pont ilyen géppel pár napja.
2011. szept. 5. 06:15
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

Lábbal hajtóst ne vegyél. Elég fárasztó hajtani is,annak aki nem szokta meg. )Ma már nekem is elég nehezen megy,pedig évekig varrtam vele) De a legnagyobb gondod az lesz vele,hogy sem alkatrészt nem fogsz hozzá kapni, és nem találsz műszerészt,aki megjavítja. Csak egyfajta öltést lehet rajta varrni. Egyetlen előnye,hogy a vastag anyagokat (farmer) jobban lehet rajta megvarrni,mint a villanygépekkel.

Ne márkás villanygépet vegyél,és lehetőleg egy szaküzletben,akár használtat is. A villanygépeken a sima varrás mellett van cikk-cakk öltés,gomblyukkészítő öltés,gumivarrásához való öltés stb. Keress valakit,aki segít,ha valami gondod lesz a géppel. (Egy varráshoz értő embert)

2011. szept. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lábbal hajtós varrógépek között is van jobb fajta.Nekem Lucznik varrógépem van.Sima,cikkcakk, gomblyuk varrás készíthető vele, hímezni is tud.Az öltés hossza állítható.

Nekem jobban tetszene egy új gép, de mivel keveset varrok,ezért nem szántam még rá magam hogy újat vegyek.Ezzel a varrógéppel sok szép ruhát varrtunk, a farmert is jól megvarrja, sőt én bőrtáskát is varrtam vele.

2011. szept. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pro: valóban sokkal biztonságosabb. Elektromossal ugyanis nagy esély van rá, hogy végigvarrod legalább egyszer az ujjad. Szinte minden varrónő ismerősömmel megesett már, szóval elég nagy az esélye a dolognak.

Pro: áramszünetben is működik :D


Kontra: nyilván kevesebbet tud. Nekünk egy régi Singer van (a márkát egyébként nagyon ajánlom, igen jó), az csak egyenesen tud varrni. De az is igaz, hogy legalább százéves, a hétvégén voltunk a múzeumban, és ott is volt egy pont ugyanolyan :D. Gumiszalagot viszont azzal is lehet varrni, csak ki kell feszíteni a kívánt méretre és tartani a feszességet.

2011. szept. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Még annyit áruljatok el, hogy érdemes ilyesmit Vaterán venni? Valaki mondta, h abból a szempontból nem jó, mert mi van, ha olajozni kell, meg ilyenek. Ez akkora probléma? Csak szerelő tudja csinálni? Bocsánat ha butaságot kérdezek, csak szeretnék minél többet megtudni. :)
2011. szept. 5. 10:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Az egyszerűbb, régibb gépeket simán házilag meg lehet bütykölni. Sok pénzt ne adj ki rá, de ha olcsón hozzájutsz egyhez, akkor nem veszítesz semmit.
2011. szept. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!