Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen cérnát vegyek, hogy ne...

Milyen cérnát vegyek, hogy ne szakítsa el a varrógép, pl a Lánchíd márkájú jó?

Figyelt kérdés

Vagy hogyan kell ezt nézni, erősség szerint számozva vannak a cérnák?

Viszonylag erős fajtát szeretnék, amit sem a varrógép nem szakít el, és sem a sok mosástól nem megy tönkre később ha használom rendszeresen amit varrok vele.


2011. okt. 18. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

A varrógép csak akkor szakítja el a cérnát.ha rossz a tű,rosszul van a gépben.rosszul van befűzve, a felsőszál túlságosan feszes. Ez nem függ a cérna minőségétől.

Gépi varrásra a Lánchid megfelelő. Ha nem nagy öltésekkel varrsz,akkor mosáskor sem lesz gond. A pamut anyagokhoz viszont jobb az Eszter-cérna.

2011. okt. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Ha a varrógép szakitja a cérnát, akkor a gép van rosszul beállitva, nézesd meg szerelövel.
2011. okt. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a műszálas cérnákat preferálom. Rugalmasak, erősek.
2011. okt. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Neeem.

Az a baj, hogy egy ilyen kis vacak, semmire sem való varrógépet kaptam anyósomtól (kis, műanyag 2000ft-os semmire sem való), és ahoz volt egy cérna készlet.


Aztán vettem magamnak egy komoly, normális varrógépet, de ezek a gagyi cérnák nem valóak hozzá.

Én meg kezdő vagyok, most szerzem be mindenből az alap készletemet, aztán pedig elkezdek varrni tanulni.

2011. okt. 18. 21:39
 5/6 A kérdező kommentje:

Jaaj, elfelejtettem megköszönni a válaszokat.

KÖSZÖNÖM SZÉPEN

2011. okt. 18. 21:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha vettél egy jobb gépet( remélem nem a legmárkásabbak közül),akkor először nézesd át egy szerelővel! Ha elkezdesz varrni,akkor keress valakit,aki tud jól varrni és tőle tanuld meg az alap dolgokat. Ha ezt nem teszed,nagyon hamar tönkre teheted a gépedet.
2011. okt. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!