Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gond lehet belőle, ha a hipós...

Gond lehet belőle, ha a hipós felmosóvízbe levendula illóolajat tettem? Evvel mostam fel, fura szag terjengett utána a lakásban. Nem lehetett mérgező? Nem üti egymást a két anyag?

Figyelt kérdés
Párom csinálta a felmosóvizet, és én levendula olajjal szoktam felmosni a fertőtlenítő hatása miatt, vagy teafa olajjal. Most párom rakott bele sima hipót, én meg még levendula olajat. Már felmostam az egész lakást, mire jött, hogy fura szag van. Gyerekek is vannak, de ők nem szóltak. Én viszont nem éreztem a fura szagot, náthás vagyok. Nem lesz gond belőle, hogy beszívta a baba? Azt tudom, hogy a hipó mellé mást nem lehet tenni, ami fertőtlenítő, de hogy illóolajat lehet-e azt nem tudom, ezért kérdezem.
2011. szept. 29. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
A hipó mellett az illóolaj nem ártalmas (csak annyira, amennyire a hipó magában - ugyanis abból klórgáz válik ki, és az igencsak árt a légutaknak). A fura szag csak attól van, hogy a két szag, a hipóé meg a levendula nem illenek össze. Ha baba van - de egyébként is - a hipót sürgösen elfelejteném, mert azzal csak ártok a családnak.
2011. szept. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon jól írja a kedves első válaszoló. Nem kell steril körülmények közt nevelni a gyereket, ha amúgy egészséges. Attól fejlődik az immunrendszere, ha minden kórokozót felismer idejében. Az egészségnek almaillata van, babaillata, mosott ruha illata , minden csak nem hipószaga.
2011. szept. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azt tudtam,hogy savas dologgal nem szabad keverni a hipót, jó, hogy legalább gond nem lesz akkor abból, hogy az illóolajjal kevertem!

Nem szeretem a hipót, én nem is szoktam a vízbe tenni, hanem azért teszem a teafa és a levendula olajat, avval fertőtlenítek kicsit.

Párom hipó párti, én a természetesség híve vagyok! Max ecettel tisztítok!

2011. szept. 29. 19:23
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
Nem.
2011. szept. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A hipó marólúg oldata.

- Mit csinál a marólúg a szerves anyagokkal?

- Marja őket.

- Milyen anyag a levendulaOLAJ?

- Szerves anyag.

- Mit csinál vele a hipó?

- Marja, marja...

2012. ápr. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!