Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Régen az ing, öltöny, blézer...

Régen az ing, öltöny, blézer ujj vasalásához használták, mi az?

Figyelt kérdés

egy olyan rugós szerkezet amit ha beletettek az ujjba szétfeszítette és könnyű volt kivasalni az ujjat.nem tudom hogy hívják..és lehet még olyat kapni valahol?

ja és nem az ujjdeszka az ami olyan mint a kis vasaló deszka.talán a nagyik tudják,de nekem már nincs.:-D


2011. okt. 6. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenről még nem is hallottam,pedig öreg is vagyok és női szabó is. Csak az ujjafát ismerem. Illetve volt egy-kettő,eltérő nagyságú ovális,ronggyal tömött párna a vállak vasalásához.
2011. okt. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát ilyent én sem láttam,pedig a nagymamám is szabó volt-én sem vagyok túl fiatal-viszont ilyen rugós szétfeszítő szerkezetet csizmaszárba szoktak rakni,hogy a "rámás" csizma szára meg ne rogyjon.Különben az ötlet nem rossz,kombinálni kellene a kitömött váll-vasaló szekezettel,és szabadalmaztatni.Szerintem nem volt ilyen,de lehetne.
2011. okt. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
pedig létezik,szállodákban még használják.......
2011. okt. 8. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!