Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fehér szőnyeg tisztítása...

Fehér szőnyeg tisztítása ebben az időben?

Figyelt kérdés

Van egy nagyméretű 150x200-as fehér szőnyegem és sajnos lemaradt a szép napsütéses időben a tisztítása :(

Kicsit hosszabb szálú )fürdőben használjuk)


Hogyan tisztíthatnám ki úgy, hogy nem legyen csurom vizes (gyorsan száradjon) ne dohosodjon?


Padlófűtésünk van, arra gondoltam, hogy azt kihasználhatnám még...


Milyen tisztítószer lenne ideális?


35 hetes kismama vagyok, nagyon hajolgatni már nem megy :(


2011. okt. 11. 15:09
 1/1 anonim ***** válasza:
A megoldás: először is elkapod a párod grabancát, csinálja ő a mosást. A szőnyeget tegyétek a kádba, rá sima mosópor, vagy ha mást ír a címkéje, akkor sampon, és tapossa ki. Két mosószeres vízben kell alaposan áttaposni (az első előtt egy-két órát ázhat is, hogy könnyebb legyen), aztán legalább három vízben, szintén taposva öblíteni. Utána egy kicsit csepegtessétek le, de ha van a fürdőben összefolyó, akkor az sem kell, egyszerűen tegyétek rá, majd belefolyik a víz, és kapcsold fel a fűtést a lehető maximumra (amit még bír a szőnyeg). Az ablakot résnyire hagyd nyitva, úgy gyorsabban szárad, ha ki tud menni a pára, és pár óráig vagy éjszakára hagyjátok ott, szerintem max. 2-3 óra alatt megszárad.
2011. okt. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!