Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Van egy alattomos pók a...

Van egy alattomos pók a lakásban, hogyan védekezzek ellene?

Figyelt kérdés
Nem tudom,h jó kategóriában indítottam-e a kérdést, de elmesélem a problémám. Kb. 1 hónapja beköltözött a 2 éves lányom szobájába egy alattomos pókica, aki éjjelenként bizony erősen garázdálkodik, szegény gyereken 5 ft-os nagyságú gennyes csípések vannak, ahol épp éri, mst épp a két kézfeje, nyaka és arca az áldozat. Az összes szekrényt elhúztuk, ágyneműtarrtóját kipucoltam, kipakoltam az összes ruhát, áthajtogattam, stb., szóval agyon lett takarítva a szobája, de a pók ezek szerint nem esett bele a szórásba, így még mindig műveli amit nem kéne és már nagyon sajnálom a lányomat.. :S Ti mit tennétek? Egyáltalán milyen agresszív pók tud ilyen hatalmas és fájdalmas, viszkető, gennyesedő csípéseket okozni, úgy, hogy még be is dagad tőle az egész kézfeje?
2011. okt. 12. 09:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy normális rendes kis pók, csak a lányod allergiás rá. Hugom a szúnyogcsípésre allergiás, és neki is hatalmasra dagad ott ahol megcsípi.


20N

2011. okt. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért gondolod, hogy pók? Annak a legkisebb a valószínűsége. Lehet szúnyog, bolha, poloska.....
2011. okt. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%

Honnan tudjátok, hogy pók okozza ezeket a csípéseket? Láttátok, ahogy megcsípi?

Én még nem hallottam róla, hogy pók ilyet okozott volna. De pl poloskáról már annál inkább!

2011. okt. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, poloskák most húzódnak be a meleg kuckókba.

Vegyél egy flakon Raid rovarírtót, vidd ki a gyereket a szobából, fújd körbe a szobát kb. fél percen keresztül folyamatosan (levegőt ne nagyon vegyél), utána ajtó becsuk, és negyed óráig hagyjátok csukva. (Előtte gyere ki.:)) Utána szellőztetés, de új rovar (főleg poloska) nehogy berepüljön.

2011. okt. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Tessék nekem megmondani hogy egy pók amely hidegvérű rovarokkal táplálkozik meleg vért nem fogyaszthat soha miért csipkedne egy embert rendszeresen össze vissza? A pók fél az embertől nem támadja inkább menekül, nemhogy vadászna melegvérű emlősre.
2011. okt. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Esetleg egy trükkel tetten érheted a támadót, amennyiben mászó rovar. Az ágy szélére ragassz körbe kétoldalú ragasztó csíkot, ha valami felmászik, beleragad.
2011. okt. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy pók az. Minden esetre vegyél valami rovarirtót ami a poloskák és a pókok ellen jó. Majd fújd be vele a szobát mindent jó alaposan addig a lányod aludjon máshol ha lehet és akkor szellőztetés és minden mehet vissza a régibe.
2011. okt. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én a rovarok ellen ágy fölé szerelhető szúnyoghálót használok. Azért én alaposan megnézném az ágyneműt, paplant, ágyat-matracot, nem-e abban van valami állatka, különben a szúnyogháló mit sem ér. Katonai boltban beszerezhető, plafonon egy kampóra kell akasztani. Nekem bevált.
2011. okt. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Doki látta már azokat a csípéseket?
2011. okt. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem bolha. Van állat a lakásban vagy az udvaron? Ha igen érdemes lenni átnézni az állat bundáját. Sajnos a bolhát bárhol össze lehet szedni, boltban, buszon, stb. Egy bolha képes rengeteg helyen megcsípni az embert.
2011. okt. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!