Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit tegyek, a ruhák ne két-hár...

Mit tegyek, a ruhák ne két-három napig száradjanak, büdősek is lesznek? Hogy gyorsabban száradjanak.

Figyelt kérdés

Jajj, ez értelmes volt.

Szóval, szeretném, ha gyorsabban száradnának a ruhák. Hideg van már és nem tudom már a nyitott ablakhoz tenni a szárítót, viszont így lassabban szárad és még az öblítő illata sem marad meg.

:(


2011. okt. 14. 12:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát igen a panel átka..., egy cipőben járunk. Én annyit tettem hogy a ruhaszárító a radiátor előtt van, így talán gyorsabb, de így is lassan szárad. Elég sokat mosok, mert kis gyerekem van, szóval elég nehéz megoldani. Már gondoltam egy szárítógépre, de sajnos nem fér be a fürdőbe
2011. okt. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
szárítógép
2011. okt. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nem tudjuk hova tenni a szárítógépet, sajnos! Semmi helyünk nincsen már!
2011. okt. 14. 12:36
 4/12 anonim ***** válasza:
35%
Akkor ez van. Max fűtésszezonban a radiátorra is teríthetsz, de nyilván minden arra se fér rá.
2011. okt. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
szokták a szárítót a mosógép tetejére tenni,lehet is kapni ilyen aljzatot amivel ráállítható
2011. okt. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Bigskorpio válasza:

Radiátorra pakolni hülyeség. A radiátor lényege, hogy a meleg levegő felszáll és a helyébe jövő levegőt újra felmelegíti. Ha rápakolsz, azzal a levegő áramlását gátolod: kevésbé tud melegíteni.

Próbálkozz inkább ventillátorral. A folyamatos levegőmozgásban gyorsabban szárad a cucc. És figyelj, hogy a fürdőszoba levegője ne legyen párás, mert akkor nem tudja a nedvességet felvenni a ruhából.

2011. okt. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ahol szárítod a ruhákat, ott legyen nagyon meleg! Célszerű a legkisebb helyiségben szárítani és ott maxon járatni a fűtést. A meleg levegőnek alacsonyabb a relatív páratartalma, ezáltal gyorsabban száradnak a ruhák.
2011. okt. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
hősugárzó, vagy fűts be, ha tudsz. mondjuk holnap már mindenhol elindul a fűtési szezon, szóval hamarabb megszáradnak a ruhák.
2011. okt. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mi is szenvedtük ettől, több napig száradt ruhákban áporodott szagú volt mindenki.

Mígnem egyszer a párom egy piszoknagy számítógép- ventillátort ellátott vezetékkel és dugasszal és madzagon belógatta a fürdőszoba ajtóba, azt mosás után mindig bekapcsoljuk és fújja a fregolira a levegőt. Azóta nincs áporodott szagu ruha.

2011. okt. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is társasházban lakom, télen napokig száradt a ruha stb...


Én vettem egy elektromos párátlanító gépet a Bauhaus-ban kb. 50ezer Ft-ért. Ezt berakom oda, ahol teregetni szoktam (fürdő, kisszoba)Ha egész éjjelre bekapcsolom, akkor reggelre majdnem száraz minden.

Persze ennek ára van. 300W-ot fogyaszt, vagyis óránként kb. 15 Ft-t.

De legalább nem büdösödik be a ruha, nem kell napokig kerülgetni a szárítót, és nem párásodik be a lakás.

2011. okt. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!