Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A porszívók papír porzsákja...

A porszívók papír porzsákja ugyanolyan anyagból készül? Papír-anyag tekintetében csereberélhetőek?

Figyelt kérdés

Ha találok valahol egy olcsó papír porzsákot, azt minden további nélkül rátehetem bármilyen porszívóra amihez gyárilag is lehet papír porzsákot tenni?


Az árak nagyon nagy szórásban vannak, de ollóm, ragasztóm, kartonpapírom van. A papír porzsák anyaga milyen papír?


A kenyereszacskóhoz nagyon hasonlít, az meg az ABC-ben van. Lehet készíteni is esetleg?


2011. nov. 1. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
A papírporzsák anyaga egy speciális papír, amit házilag nem lehet utánozni, de a legjobban hasonlít hozzá az a az anyag, amit pollenszűrőként lehet az ablakokra illeszteni, ragasztani, úgy mint a szúnyoghálót. Viszont néha lehet kapni textilporzsákot, ami alul zippzáras, így könnyű kitakarítani. Nekem is ilyen van, de már nem emlékszem, hogy hol vettem. Minden porszívóhoz másfajta porzsák való, mert a tartályuk nem egyforma.
2011. nov. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még valami: néha lehet kapni univerzális porzsákot is, ami minden porszívóhoz jó, ilyen az előbb említett textilzsák.
2011. nov. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A porszívó félreeső helyen van, a kifújt levegője csövön megy a szabadba. textilzsákot nem vennék, mert azt megint takarítani kell, és nem akarom letüdőzni. A papír zsáknak csak a normális szemetet kell összeszednie, a pollen, atka és rsai, le van xarva, az menjen ki a házfal mellé.


A vizes sokkal jobb, de macerás és berohad, ha nincs kitakarítva totálisan. Márpedig nem lenne szétszedegetve.

2011. nov. 9. 08:44
 4/7 anonim válasza:

Mint már előttem leírták, a kenyérpapír nagyon nem olyan papír, mint amit a porzsáknál használnak. Nem véletlen nincsenek házilag barkácsolt zsákok. Ezek minimum 3 rétegűek. Persze ha nagyon unatkozol, megpróbálhatsz barkácsolni.


Nekem viszont nem mind1, hogy mennyit porszívózom egy hónapban, és az sem mind1, hogy mikor megy tönkre a porszívóm az átengedett por miatt.

Ha lenne időm, tuti hepa szűrős porszívóm lenne, mert elvileg az szűr a legjobban, de annak is macera a takarítása. A textil zsákot nem ajánlom, nem véletlenül nem kapni már csak 1-2 helyen. 1-2 mosás, és kb. annyi a jó szűrőképességének.


Nekem a legjobb megoldás a szintetikus porzsák, ami erősebb és jobban szűr, mint a papír. Mivel erősebb az anyaga, akár ki is rázhatod valamennyire, ha spórolni akarsz.

2011. nov. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A papír porzsákok "papír" anyaga egy légáteresztő , megnövelt felületű , szűrőpapír-fajta, speciális magas ún. repesztőképességgel . Azt másfajta papírral nem lehet helyettesíteni , mert légáteresztése általában rosszabb , és az első bekapcsoláskor szétdurran . Ugyanez a helyzet két különböző márkájú porszívóhoz való papír-porzsákkal is . Mindegyik csak a saját légterhelését bírja , ezért nem csereszabatosak . Ez a porszívógyártók bosszúja az olcsó porszívókért = drága porzsák , mert abból sokkal több fogy .
2013. márc. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És melyik a legolcsóbb, legnagyobb papír porzsák? Garázsba lesz, fűrészpor-elszíváshoz. Nem ipari méretben, csak hobbiszintre lesz. Nem a műhelyben van a porszívó, hanem külön. (hepa ezért sem kell) Motorfordulat be lesz szabályozva külön.
2013. márc. 13. 21:59
 7/7 anonim ***** válasza:
A legnagyobb papír porzsákok a száraz-nedves porszívók , takarítógépek porzsákjai .
2013. márc. 14. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!