Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan takarítjátok a fürdőszo...

Hogyan takarítjátok a fürdőszobát?

Figyelt kérdés
Nemrég lettem "friss háziasszony", és otthol még nem én hanem anyu takarította. Így kíváncsi lennék, hogy ki mit, mivel, hogyan, és milyen gyakran takarít a fürdőszoba és wc környékén.
2011. nov. 9. 13:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

WC: egy kiürült mosogatószeres flakont 3/4-ig megtöltök forró vízzel, teszek bele 3 teáskanál mosószódát, 3-4 csepp teafaolajat, jól összerázom, kész a tökéletes és természetes WC-tisztító, fertőtlenítő. Szokásos módon szétlocsolom a csészében (perem alatt is), kicsit állni hagyom, majd kefével súrolom és öblítem. A deszkát is áttörlöm.


A kádhoz és a mosdókagylóhoz ecetet és szódabikarbónát használok: szórófejes flakonba öntöm az ecetet, szétspriccelem az egész kádban/mosdókagylóban, majd koszosságtól függően 15-30 percig állni hagyom. Ezután szivacs súroló felületére szódabikarbónát hintek, és ezzel súrolom át az ecetes kádat, mosdókagylót. Majd az egészet forró vízzel leöblítem. Hihetetlen fehér lesz a már beszürkült, besárgult kád is.


A tükröket, csaptelepeket szintén ecettel tisztítom, tökéletes vízkőoldó.


A járólapot is ecetes vízzel mosom fel.


Nem csak olcsó, gazdaságos, hanem környezet- és egészségkímélő is ilyen módszereket használni a háztartásban.

2011. nov. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Bocs az offért, de szeretném én is megtartani ezt a kérdést a listámon, illetve az első hozzászóló tippjeit. Nagyon jók!
2011. nov. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Én mindent domestossal takarítok a fürdőben wcben, szerintem azért oda nem elég az ecet. Kádat súrolószerrel szoktam kefével kisikálni, utána Domestossal átmosni, majd leöblíteni. Csempe szintén. Szerintem felmosáshoz elég büdös az ecet, én legalábbis nem szeretnék ecetszagú házban élni.
2011. nov. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
71%
Unott pofával.
2011. nov. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

Az ecet hatékonyságát tekintve simán felveszi a kesztyűt a Domestosszal, hidd el nekem, 4 gyerek mellett nem használnám, ha nem tisztítana rendesen.


Ecetszag pedig nem lesz, egyrészt nem kell a vízbe sokat tenni, másrészt hamar elpárolog. Én még mosáskor öblítő helyett is ecetet használok, és nem büdösek a ruháink.


1. voltam

2011. nov. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

Az elsővel értek egyet. A Domestos vegyszer,szennyezi a környezetet és sokkal drágább is,mint az ecet.

A WC-t,kádat én csak sima ecettel szoktam átmosni,illetve utána szódabikarbonával.

Ecetes meleg vízzel mosom le az ablakokat is. A mosógépbe évek óta ecetet öntök öblítő helyett. A gép nem lesz vízköves,a ruhák,törülközők puhák,nedvszívók maradnak.

A mosogatószerbe is öntök ecetet,sokkal hatásosabb lesz. A krómozott edényeket és minden krómozott dolgot ecettel tisztítok.

A szőnyegeket,kárpitos bútorokat, porszívózás után időnként szintén puha kefével,ecettel dörgölöm át. Nem csak a foltokat távolítja el,hanem a színét is

visszanyeri.

Ha szellőztetsz,az ecetszag gyorsan elpárolog.

Sokat megspórolhatsz vele és ajobb,mint a különféle csodaszerek.

2011. nov. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Tényleg azt mondjűátok, hogy ha Domestos helyett ecetet használnék a wc-ben és a fürdőben, akkor ugyan úgy leölné az összes bacit, és fertőtlenítene? Ez biztos, mert ha így van, akkor áttérek az ecetre. Én gyűlölöm a vegyszereket, de úgy hittem, hogy a wc tisztításához kell a domestos. Jó azt olvasni, hogy esetéeg mégse kell!

Utálom a domestos szagát, ha választanom kéne, h ecet vagy domestos szag, akkor ezerszer is az ecet! :)

2011. nov. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld ki, sokat nem veszíthetsz, hisz az ecet olcsó. És mondom, nekem bevált, pedig nagycsaládos anyukaként különösen odafigyelek a tisztaságra, nem használnám az ecetet, ha nem lenne elég. :)


Próbáld ki és győződj meg róla magad! :)


1. válaszoló

2011. nov. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
csempét vízkőoldóval évente 2x, a padlót naponta (fürdés után) domestossal. A mosdót is domestossal
2011. nov. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Én a Lidl-ben kapható W5 fürdőszobatisztítót használom. Kipróbáltam már egy csomó tisztítószert, mégis ez a legjobb. Ebben is ecet van, de mellette pár adalékanyag, nagyon jól habzik. Én ráfújok a kádra, mosdókagylóra egy keveset, nedves szivaccsal áttörlöm, majd leöblítem, és minden takarításkor cserélem a törölközőt, az előzővel pedig áttörlöm a kád, mosdókagyló szélét, így nagyon szépen csillog. Havonta a fém lefolyó peremét, mikor már kicsit vízköves, és a csaptelepet súrolószeres fogkefével átsikálom.
2011. nov. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!