Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik a jobb tüzelési módszer...

Melyik a jobb tüzelési módszer vegyes tüzelésű kazánnál, ha alulról gyújtom be a rakat fát vagy ha felülről és úgy ég lefelé? Illetve a felső begyújtás minden vegyestüzelésű kazánnal működik?

Figyelt kérdés
2011. nov. 11. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én CSAK felülről gyújtok be...igaz cserépkályhá(k)ba. Könnyű helyzetben vagyok,néhai édesapám cserépkályhás volt,és már gyerek koromban megtanított a helyes/gazdaságos tüzelésre.

A fánál is..a szénnél meg pláne jobb a felülről gyújtás. Így jobb a hatásfok,kevésbé füstöl,kevésbé kormol,kíméli a kályhát.

Begyújtáskor a tüzelőtér-ajtón is kell levegőt admi,nem csak a hamuzón. Bár nem ismerem,de a vegyestüzelésű kazánoknál is működik ez a módszer. Az igaz,hogy így lassabban melegszik fel egy negyed órával,de a "tisztább" égésnek ez az ára.

2011. nov. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek, felső. Tökéletesebb égés, kevesebb szennyeződés, magasabb hőfok, több pénz marad a zsebben.

Hátrány: a huzatot jól kell adagolni, hogy elég legyen a levegő, de a meleg ne menjen ki, valamint ha leég, újra kell rakni és begyújtani.

2011. nov. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem fontos újra rakni ha leég!

Én amíg szénnel fűtöttem, felülről gyújtottam be, amikor kezdett leégni a parazsat az egyik oldalra húztam, és a másik oldalra belapátoltam egy fél kanna szenet, majd negyed óra múlva lehetett a másik oldalra is berakni a másik felét. Gyorsan begyullad és nem füstöl csak épp egy kicsit!

2011. nov. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!