Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit kezdjek a penésszel?

Mit kezdjek a penésszel?

Figyelt kérdés
Kénytelen vagyok a ruhákat benn szárítani, kertes házban lakunk, vidéken, kinn füstölnek a szomszédok. Mi gázzal fűtünk, és mikor a ruhákat kiterítem közvetlen a konvektor elé teszem és felveszem, hogy jobban száradjanak, ráadásul pluszba még 900-as fordulat számon át centrifugálom, de így is 2-3 nap a száradás, emiatt lepenészedik a fal, pedig körbe szigetelt a lakás... Arról ne is beszéljünk ,hogy mivel pang a víz a ruhában az is büdös 2 nap után! Mit lehet tenni, tanácstalan vagyok!!
2011. nov. 23. 08:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Az összes problémád az okozza, hogy magas a páratartalom a lakásban. Tehát ezt kell megszüntetni. Hiába van meleg, párás helyiségben nem száradnak a ruhák, mert nem tudják hova leadni a párát. Gondolom, nem csak szigeteltetek, hanem ablakot is cseréltetek, és ha jól tippelek, az ablakokon nincs szellőző.


Szellőztess gyakran! Napi 4-5 alkalommal minimum. Így csökkenni fog a páratartalom. Ha nagyon füstös a levegő, akkor szerezz be légtisztítót. Szellőztetéskor kimegy a pára, alacsonyabb páratartalmú levegő jön be (ami kinn lehet, hogy párás, de mivel benn meleg van, így a relatív páratartalma alacsonyabb lesz), a füstöt kiszűri a légtisztító.

Hosszútávon szereltess szellőzőket az ablakokba. Ezek úgy működnek, hogy egy adott páratartalom felett kinyílnak, így nem lesz soha olyan vizes a lakás, mint most.


A páratartalom csökkentésével az összes problémád meg fog oldódni.

2011. nov. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is hasonló problémával küzdöttem.

Próbáltam a tablettás páramentesítőt, semmit sem ér. A 10-15 ezer forintos ami napi kb. 3 dl. vizet szed ki a levegőből az sem ér semmit.

Aztán vettem egy kb. 50 ezer forintosat, ami már napi kb. 20 litert igért. Na az már valami. Persze ez sem szed ki annyit a levegőből, csak "ideális" körülmények között.


Ezzel már lehet komolyabb eredményt elérni, de ez meg sok áramot fogyaszt. Kb 300W. Vagyis 3 óra üzemelés kb. 45 Ft.


És másnapra száraz a ruha, és nem penészes a lakás.

2011. nov. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Eléggé elkeserítettetek... Ablak is cserés volt bár nem rég vettük a házat, szellőző nincs az ablakokon, ilyen hidegben meg olyan sokat szellőztetni nem tudok, mert van egy kis lányom igaz már 16 hónapos de még sem nyitogathatom rá az ajtót ablakot, most is folyik az orra :(

És mivel írtam, nem rég vettük most lett festetve, rendbe téve és nem lenne jó ha ilyen miatt menne tönkre sőt a bútorok is újak :S

Gondolom ha mégis meg tudnám oldani hogy ne a lakásban szárítsam őket akkor nem lenne gond. Vagy nem így van?

2011. nov. 23. 12:10
 4/8 anonim ***** válasza:

Párát nem csak a ruhák csinálnak, hanem pl. a főzés, fürdés, felmosás, szobanövények, de az emberi test is párolog. Ha ez a pára el tudna valahol menni, nem lenne gond. Csakhogy a szigetelés légmentesen lezárja a falakat, ott nem megy ki semmi pára, és az új ablakok is légmentesen zárnak. Tehát ami pára termelődött, az bent marad.

Megteheted, hogy kinn szárítod a ruhákat, de attól még ugyanúgy penészedni fog a ház, csak kisebb mértékben.

Hosszú távon mindenképpen érdemes szellőzőt szereltetni az ablakokba, méghozzá olyat, ami csak akkor nyit ki, ha túl magas a páratartalom benn. Ennek a költsége ablakonként 10 ezer Ft. De első körön érdemes megpróbálni, hogy szobánként csak egy ablakra rakattok, hátha az is elég.

Addig pedig nincs mese, szellőztess, mert hosszú távon nagyon sokba kerül nektek, ha minden tönkremegy a penésztől. No meg a kisgyerekek fokozott veszélynek vannak kitéve, ugyanis asztmát okozhat a penészes lakás.

Szellőztess úgy, hogy a lányod szobájában becsukod az ajtót, a többi helyiségben pedig kereszthuzatot csinálsz. Nem kell sok, max. 5 perc alatt kicserélődik a levegő. Ennyi idő alatt nem hűlnek ki a falak, így miután becsuktad az ablakokat, újabb 5 perc múlva megint ugyanolyan meleg lesz, mint volt. Akkor nyisd ki a lányod szobájának az ajtaját, hogy az ott lévő pára ki tudjon menni és egyenletesen eloszlani a lakásban, ezáltal csökken nála is a páratartalom.

2011. nov. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,

valóban úgy van, ahogy mondják. A penész kialakulásához 4-5 napig kell megfelelő hőmérséklet, páratartalom. Tehát ennél gyakrabban kell szellőztetni. Vagy pedig tüneti kezelésként falgomba ölő szert is vehetsz.

2011. nov. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Héj, az az új lakás mennyire új?

Ha vadi új, illetve ha nagy átalakításon esett át, és még nem száradt ki a beton, malter, akkor cseszhetsz bármit is, mert penészedni fogsz! Egyet tehetsz, szellőztetsz! A relatív páratartalmat kell leredukálnod. A ruhát meg tedd ki az erkélyre, ha nem sürgősek, ott kiszellőznek.


De a penész, az egy külön állatfaj.

2011. nov. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kislányos szellőzéshez.

Amikor a többi szobát lezavarta, a kislányt átzavarni a kiszellőztetett szobába vacsora címén, és nála is ugyanúgy kiszellőztetni az alatt az idő alatt.

2011. nov. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

[link]


Ruhaszárításhoz ezt használom és nagyon szuper!

2011. dec. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!