Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Létezik itt egyáltalán valaki,...

Létezik itt egyáltalán valaki, aki nem ecettel takarít és nem ecettel öblíti a ruhákat?

Figyelt kérdés
2011. nov. 28. 22:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
53%
Gyűlölöm az ecet szagát, egy ideig megpróbáltam használni, de hányingert kaptam a szagtól. Lehet, hogy egészségesebb, mint a tisztítószerek, de nekem nem ad olyan jó érzést, hogy órákig szagolhatom a büdöset.
2011. nov. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
14%

Én azért használom mindenhol az ecetet,mert nem vegyszer,és sokkal hatásosabb azoknál. A szag gyorsan elillan,ha kiszellőztetek. A csapok,krómozott dolgok is szebbek tőle,mint a Domesztosszal,vagy CIF-fel.

Mellesleg a csodaszerekben is ecet vagy szódabikarbóna van,csak ezt nem reklámozzák.

2011. nov. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
A csodaszerekben nem ecet és szódabikarbóna van,hanem sósav és klór,ami lehet h egészségtelenebb,de sokkal erősebb vegyszerek,mint az előbbiek,ennélfogva hatékonyabban is tisztítanak ill. fertőtlenítenek.
2011. nov. 29. 12:29
 14/16 anonim ***** válasza:

Azt vitatnám, hogy hatékonyabb a vegyszereknél. Takarításnál egyedül vízkőre jó, de arra tényleg, hiszen oldja. De fertőtlenítésre és egyebekre nem hat, az már csak az ecetmániások kitalációja. Bár nem értem, miért nem gondolkoznak...

Öblítésre meg akkor jó, ha megtalálod a megfelelő mennyiséget. Egyébként én régebben azt csináltam, hogy rátettem a ruhákra egy plusz öblítést, úgy tuti nem maradtak ecetszagúak. Csak a mosópor illatát érezni, azt meg szeretem, olyan friss :) de most már tudom, mennyi az elég és annyit teszek, így totál elillan a szaga. Itt fél meg egy decit szoktak ajánlani, az pl. rengeteg, nekem 1/4-1/3 deci az, ami elég. Igaz, nem túl kemény a víz.

2011. nov. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem 1l ecettel kell ám felmosni, és akkor nem lesz ecetszag napokig. Én ehhez ecetet használok, teszek hozzá egy kevés citromos mosogatószert is, hogy mindent oldjon, és forró vízzel mosok fel. :)

A kádat és a wc-t is ecettel takarítom (a wc-t felváltva domestossal is), és csillog-villog a kádam. Még szebben, mint a drága tisztítószerektől.

Mosásra nekem nem jött be. Oda se kell sokat tenni a ruhákhoz, akkor nem lesz ecetszagú, de nekem hiányzik az öblítő illata.

Ja, és ablakot, meg a tükröket is ecettel takarítom.

2011. nov. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én is utálom az ecetet takarításhoz, öblítéshez. Ecet a savanyúságba való! A csodaszerekben VAGY klór VAGY sósav van! A kettő együtt nincs mivel "összevesznek" és akkor keletkezik a mérgező klórgáz! Tehát vagy az egyiket vagy a másikat használni, de nem egyszerre!
2011. dec. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!