Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Aki nem tisztítószerrel...

Aki nem tisztítószerrel takarít hanem pl :ecettel, megírná mit mire használ?

Figyelt kérdés
Mivel tisztítja a wc-t?Hogy illatos és baktérium mentes legyen?
2011. szept. 1. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:

én lavórba teszek ecetes vizet, azzal mosom át a wc-t, először az ülőkét, aztán öntök egy kis tiszta ecetet a wc-be, átkefélem, lehúzom, aztán szórok bele mosószódát, azzal is átkefélem :D

így csinálom a csapokat is, nagyon szép lesz :)

2011. szept. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi.A mosószódát azt hol lehet venni??És másra is használod?
2011. szept. 1. 20:12
 3/7 anonim ***** válasza:

én bioboltban veszem (360 Ft körül van kilója)

én mosáshoz is azt használom, nagyon szeretem :)

simán mosószer helyett, plusz a koszosabb ruhákhoz teszek 1-2 kanál reszelt mosószappant.

de öblítő helyett is szoktam ecetet használni, jó illatúak a ruhák :)

2011. szept. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én szódabikarbónát használok az általános tisztításhoz, kb. két evőkanál elég egy liter forró vízhez. utána le kell mosni tiszta vízzel is, különben rajta marad. illatos ugyan nem lesz tőle a vécé (legalábbis, még nem vettem észre), viszont pl. a hűtőt meg a kukát szagtalanítja. hűtőbe rakni kell egy pici üveget, vagy poharat, benne szódabikarbónás vízzel, a kukának meg csak úgy szórtam az aljára.
2011. szept. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én is meguntam a drága vackokat egyedül a butorokhoz veszek ilyen tisztítószert a wc t a kádat capot ecettel vagy hypoval takaritom felmosni hypo mosogatószer parketta csak mosogatószerrel hát röhely hogy ezér a szórófejes kádpucolókér 1500 at is képesek elkérni a másik multkor voltam valami gagyi boltba és 500 forint volt a mosogatógéptisztító vettem hát a válasz csak annyi rá elég szerintem csak évente átpucolni vele ilyenkor elég 1 tablette meg forro program előtte az aljába 1 kis ecet és ez is kipucolja
2011. szept. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Enting válasza:

Valóban teljesen fölösleges a drága és környezetszennyező vegyszereket megvenni. 20%- os ecettel a fürdőszobát kompletten ki lehet takarítani. Zsírt, vízkövet, szappanlerakódást, mindent levisz. Kicsit rajta kell hagyni, aztán körömkefével vagy egy durvább ronggyal ledörzsölni. A konyhában is a vízköves cuccokat csodaszépen letisztítja. (kávéfőző, vízforraló)

A mosószóda nem fakítja a színes ruhákat? Milyen hőfokon hatékony? Mert kipróbáltam a mosódiót, és azzal sajnos nem lehet hidegen mosni, de még 40 fokon sem vette ki a foltokat. Az arra viszont tökéletes volt, hogy a nem koszos, csak összeizzadt, stb. ruhákat kimossam vele, még öblítő sem kellett, mert kellemes friss illatot adott a ruháknak.

2011. szept. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ecettel takarítom az állatokat. A nyuszi alomtálcájába öntök és benne hagyom (a húgykövet gyönyörűen leszedi), az egerek terráriumát is szintén ecettel.

Csak sajnos fulladok tőle, így lassan gázálarcra lesz szükségem, meg gondoltam citromlevet öntök az ecethez, hátha elviselhetőbb lesz a szaga.

A Wc csészét denkmit-tel takarítom, mert más nem vált be.

2011. szept. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!