Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Színes ruhák áztatásához mit...

Színes ruhák áztatásához mit használjak? Házi pratika?

Figyelt kérdés

Próbáltam már mosóporral de nem vált be. Hallottam a nátriumperkarbonátról, de az meg állítólag szívja a ruha színét.

S nem tudom mit tegyek mosás után is ott marad a kosz a ruhán és zavar.



2011. dec. 5. 09:33
 1/7 zkriszti3 ***** válasza:

Milyen jellegű a kosz. Olaj , sár,vér ,fű .

Nekem minden foltot kiszed a LIDL-es mosószer.

2011. dec. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

hát főként gyerek ruha általában ételtől származó foltok, de a sima kosz se jön ki ami csak abból származik, hogy a gyerek csúszik mászik a földön.

illetve a zoknik.

2011. dec. 5. 10:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Mosás előtt dörzsöld be mosószappannal. A zoknikat akár pár órával előtte is bekezelheted. Ha nagyon koszos a talp, kézi mosással hatékonyabban ki lehet belőle mosni.A nátriumperkarbonát fehérítéshez van.
2011. dec. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Milyen mosóport használsz? Elképzelhető, hogy egy jobb minőségű kiszedné a foltokat. Én sosem áztatok, ariellel mosok, és teljesen tiszták lesznek a ruhák.

Illetve ha a gyerek leeszi magát, akkor esetleg amikor átöltözteted, sima víz alatt dörzsöld ki a foltot, frissen simán kijön. Ha zsíros, akkor mosogatószerrel, az direkt az ilyen szennyeződésekre való.

2011. dec. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat. Persilt használok, mert zserintem az a legjobb de úgy néz ki csak fehér ruhákhoz. Bár most tescoban vettünk olcsó mosóport, mert úgy volt pénzünk.
2011. dec. 6. 12:32
 6/7 anonim ***** válasza:
A magyar gyártású Persil nekem sem szedte ki a foltokat. Aztán kaptam egy dobozzal, amit Ausztriából hoztak. Addig azt hittem, mese csak, hogy mennyivel jobb a kinti. És valóban. Sokkal szebbek lettek a ruhák, a foltok kijöttek és a fehér is hófehér lett. Csak sajnos elfogyott....
2011. dec. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem eddig a magyar gyártmányúval se volt gondom, bár igaz amit legutóbb vettem az gél volt és nem por. Lehet azért se volt a legjobb.
2011. dec. 7. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!