Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kell WC-t takarítani?

Hogyan kell WC-t takarítani?

Figyelt kérdés
Elég hülye kérdés, de tényleg nem tudom xD Sosem takarítottam még WC-t, és az albiban mindig lakótársam csinálja. Én is ki akarnám takarítani, nehogy megszóljanak érte, de nem tudom hogy kell...
2011. dec. 6. 07:30
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Körbe a perem alá nyomsz wc tisztítót vagy domestost. Rajtahagyod addig míg az egész wc-t mindenhol egy vizes, domestosos ruhával áttörlöd. A végén a kefével belül is átdörgölöd és lehúzod. :D
2011. dec. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Én úgy szoktam, hogy a perem alá megy a domestos, mint a reklámban, aztán a perem tetejére is teszek, és mindkét részen wc kefével átkenem, hogy minden domestosos legyen.

Lecsukom a tetejét, hogy ne legyen büdös, és kitakarítom a fürdő többi részét.

Utána egy domestosos szivaccsal (külön van egy a vécétakarításra) lemosom a fedelét, aztán az ülőkét, aztán az ülőke alját. Vécépapírral vagy nedves ronggyal letörlöm a domestost. Aztán a szivaccsal lemosom a vécé oldalát is. Végül pedig kefével nekiesek a belsejének. A perem fölötti részt úgy szoktam letakarítani, hogy amikor alul kész, akkor engedek vizet, ami lemossa a kefét, aztán a tisztavizes kefével teszek egy kört felül. Ezt addig ismétlem, amíg teljesen tiszta nem lesz, bár nem tragédia az sem, ha marad rajta domestos, ha nincs kicsi gyerek a lakásban.

Persze ezt a nagytakarítást elég csak 2-4 hetente megcsinálni, amúgy csak a belsejét elég kimosni.

2011. dec. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Veszel bármilyen vécétisztító folyadékot, az a legjobb, amit a perem alá is be tudsz nyomni, az a hajlított nyakú. Jól megöntözöd, átsikálod, és hagyod állni egy kicsit. Addig a perem külsejét töröld át nedves törlőkendővel, és az ülőkét meg a tetejét is. Utána lehúzhatod a vizet, és a kefével még a víz zubogása közben egyszer átsikálod. Ettől biztosan tiszta lesz. Hetente legalább egyszer csináld meg, és tiszta, jó illatú lesz a mellékhelyiség. Én kéthetente éjszaka egy húgykő- és vízkőoldó tablettát dobok alul a vízbe, és ezt hagyom egész éjszaka állni, ettől lejön a lerakódás. Kéthavonta pedig éjszakára szintén beleöntök egy liter sósavat. Abszolút tisztán tartja, csak óvatosan a sósavval!
2011. dec. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Főleg azt, hogy komolyan válaszoltatok :))

2011. dec. 7. 06:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Én pasi vagyok.

Melóhelyen elintéztem úgy hogy felmosó domestos-os víz és azzal körbenyaltam.

itthonra kifinomultabb eljárást használok,van egy spriccnim és abban van erős domesztoszos víz belenyomva ,azzal lefújom az egészet és pappírtörlővel le tisztítom és lehúzom.

2011. dec. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2-3 naponta: egy kamillás nedves WC-papírral (lehet ilyet kapni, tök jó) áttörlöm az ülőkét és fedelet és a kagyló tetejét (ami a deszkával érintkezik). Így mindig tiszta, és nem nagy macera.

3-4 hetente: Gumikesztyűt fel, aztán külön szivaccsal belülről átsúrolom az egészet, mélyen a perem alatt is. Ehhez lehet domestost is használni, de ecet is jó magában, vagy egyéb WC-tiszítógél (pl. ecover). (Nem keverni!)

2011. dec. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A lakást is ilyen alaposan takarítod? :)

Mert én tuti nem mernék bemenni :)

Tudod nem bírom a kórházi környezetet :)

2011. dec. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hű, köszönöm az új válaszokat is :)

A kamillás nedves papírt hol lehet kapni és kb. mennyiért? ^^"

2011. dec. 11. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!