Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tanítsatok meg takarítani!...

Tanítsatok meg takarítani! Nagyon béna vagyok?

Figyelt kérdés

Igen, nagyon béna :)

Elszüttyögöm az időt, és a nagyobb volumenű dolgkra már nincs energiám. Képes vagyok 2 órán át robotolni, de még mindig nincs meg amit akartam és félkészen otthagyom a fenébe.

2 pici szobánk, egy nappalink, konyhánk, fürdőszobánk van. Segítsetek, mit mi után, hogyan csináljak meg? Sorrend és gyakoriság, bármi érdekel és minél többen!


2011. szept. 14. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
45%

Dolgozó Nők! Hogy végeztek egyedül minden házimunkát? Vagy fusson a lakás 2 hónapig?


Erre nagyon jó válaszokat adtak korábban.Keress rá.

2011. szept. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gyakorlat kérdése.
2011. szept. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ajánlom ezt az oldalt: [link]
2011. szept. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


Egyébként az a lényeg, hogy minden nap szakíts időt arra, hogy elpakold a széthagyott cuccokat, reggel pakold el az edényszárítóból az edényeket, lefekvés előtt pedig mosogass el. Illetve valamelyik napszakban söpörj/porszívózz fel. Én reggel szoktam, de ha te olyankor rohansz, akkor csináld amikor hazaérsz, vagy lefekvés előtt. Ha csak ezeket megcsinálod, nem fog szaladni a lakás, takarításkor nem egy hatalmas kupac lommal szembesülsz. Ezek egyébként max. 15 percet vesznek napi szinten igénybe, de ha csak a hétvégén csinálod, akkor sokkal többet.

2011. szept. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

naja. nekem hétköznap kb arra van energiám, h meghaljak.

szombat délelőtt szép nyugisan végigmegyek a lakáson, konyha, füri, nappali.


először pakolás, mosogatás, némi portalanítás, a fürdő a-z-ig vízkő és bacimentesítése. utána porszívó és felmosás. legrosszabb esetben is megvagyok 4 óra alatt, és csillog a lakás. aztán 1 hét múlva kezdem elölről :)

ja, és amíg pucolok, addig megy a mosás, néha 2 adag is egymás után.

imádom, ha tisztaság és rend van, szóval csak akkor állok neki, ha tudom, h lesz is energiám befejezni, nem pedig félbehagyni, mert az gyakran olyan, mintha el sem kezdtem volna.

2011. szept. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagy béna, ha csak hétvégén takarítanék, nekem is simán 3 órába telne, pedig van gyakorlatom.

Mióta két kicsi gyerekem van, azóta kevés időm van takarítani. Minden nap van rendrakás és mosogatás, asztal letörlése. Kétnaponta porszívózás és felmosás (gyerek nélkül ez heti 1 volt). Hetente 2szer kád-mosdó-tusoló-vécé pucolása. Ami necces nekem, az a hűtő kitörlése meg a portörlés, na azt ránézésre szoktam, ha koszos. Ajtó-ablak tisztítása évente vagy ha koszos.

2011. szept. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha rászoktok arra, hogy a levetett koszos ruhákat rögtön a mosnivalók közé teszitek, az egyéb levetett ruhákat vállfára. Újságok, egyebek ne legyenek a szobában "szétdobálva", legalább legyen egy kupacban összerakva. Ez esetben gyakorlatilag a hét végén már viheted is be a porszívót a szobába, és egymás után mind a 3 szobát max egy óra alatt ki tudod porszívózni.

A konyhát (mosogatás után) a kicsavart feltörlővel áttörlöd. Ha vigyázol arra főzés közben, hogy ami esetleg lehullot a földre (krumplihéj stb) rögtön felszedd, akkor az sem tart sokáig. Persze előtte az asztalt, konyhaszekrény tetejét, mosogatót és tűzhelyet is egy-egy mozdulattal le tudod törölni. Ha nagyobb súrolás kell neki, azt lehet szombaton.

Ez esetben gyakorlatilag hét végére a fürdőszoba kisúrolása marad és a szobák porszívózása. Közben nálam is megy a mosógép.


Ajtó-ablak, tavasszal és nyár végén. Persze ez nemcsak szabadidő kérdése, de az is, hogy ki milyen helyen lakik. Van olyan ismerősöm, aki forgalmas helyen lakik szintén 3 szobás lakásban, ő minden hónapban valamelyik hétvégére beütemez egy helyiség ablakának tisztítását és függöny mosást is.


Ha valami rendszert viszel bele, és nem egy nap akarsz mindent megcsinálni, nem lesz annyira megerőltető és több lesz a "sikerélményed" is.

2011. szept. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálam a mosógép mindennap megy 2-3 géppel pedig csak egy fiam, férjem,és én lakunk!

mindennap porszívózok a fürdőt mindennap kitakarítom

portörlők heti egyszer - kétszer mosogatni géppel szoktam este berakom reggel kiszedem felmosók minden este a gázt mindennap letakarítom, hogy égjen rá jobban a kajamaradék két hetente egyszer gőztisztítóval átjárom a háza de mindennap lefertőtlenítem a házat a mosógépe nem hagyom belegyűrődni a ruhát!Ennyi ha ezt mindennap megcsinálod ez fél orra és nem kell bajlódnod!

2012. aug. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!