Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szoktad fertőtleníteni a...

Szoktad fertőtleníteni a kilincseket a lakásban? Milyen gyakran?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülyén hangzik, és másnak ez evidens, de én csak nemrég gondoltam bele (egy nagyobb családi betegséghullám után), mennyi kórokozó nyüzsöghet a kilincseken, hiszen azokat naponta többször fogdossa sok ember…
2011. dec. 11. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Nem. Az egy háztartásban élők szervezete alkalmazkodik egymáshoz, felesleges túlfertőtleníteni, attól csak immungyengeség alakulna ki.

Nálunk a fertőző beteg mindig karanténba kerül a hátsó szobában, így nem fertőzi össze a többieket. Utána persze ott fertőtlenítek.


Egyébként a napi takarításnál felesleges ezen problémázni, eddig is így éltünk, ezután is így fogunk. Gondolj bele, vécézés után megnyitod a csapot, megmosod a kezed, utána megint megfogod a csapot, amikor elzárod. Azt is mindig fertőtleníteni kéne. Meg a vécéülőkét. Meg a számítógépet: állítólag a klaviatúrán van kábé a legtöbb kórokozó egy átlagos háztartásban.

2011. dec. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Mindenhol nagyon sok kórokozó van. A rendszeres takarítás elég. Mindent fertőtleníteni pedig egészségtelen is. Az első jól írta.
2011. dec. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

Ha takarítunk, letöröljük a kilincset is persze, de fertőtleníteni szinte soha, sehol nem szoktunk (a wc, kád, mosogató kivétel).


Az immunrendszernek szüksége van edzésre, szupersteril környezet sokkalta többet árt, mint használ.

2011. dec. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Oké, megnyugtattatok, én is így gondoltam eddig, csak most elbizonytalanodtam, hogy rajtam kívül mindenki bőszen suvickol. :)

Rákerestem itt is a takarítás témájára, és olyanokat írnak emberek, hogy naponta kell letörölgetni a csapokat, kitisztítani a vécét, és kétnaponta porszívózni… bevallom, leesett az állam.

2011. dec. 11. 20:32
 5/5 anonim ***** válasza:
85%

Ja, amíg munkanélküli voltam, én is ezt vallottam, mert megevett volna az unalom :D

Mondjuk a vécét ki szoktam minden nap egy kicsit törölni, de csak annyi, hogy kis domestosszal körbekenem a kefét, egy perc. Nem öblítem le, majd ha jön valaki, akkor lemosódik. Persze lehet, hogy ez is túlzás, de mivel nem használok illatosítót, kell. És egy percet megér :)

2011. dec. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!