Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért mondja azt mindenki,...

Miért mondja azt mindenki, hogy az öblítőtől merev lesz a ruha?

Figyelt kérdés
2011. dec. 20. 22:29
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Mert az olcsó gagyi öblítőtől valóban olyan lesz.

(Mondjuk nem baj, ha kimegy a divatból az öblítőzés, mert csak feleslegesen vegyszerezzük vele a bőrünket.)

2011. dec. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
én még nem tapasztaltam de rájöttem arra hogy mitől bűzlik a mosógép külön lefolyóba folyik a mosógépem felültöltős whirlpool és takarítottam véletlen kihuztam a csövet a falból és láttam hogy tiszta rohadt penészes a lefolyó belül a mosógép csövére is átterjed multkor takaritottam a mosógép szűrőjét és öklendeztem televolt ilyen barnás fekete iszapszerűséggel rakódva és úgy fertőződik a gép hogy a lefolyóból a cső fertőződik onnan a szűrő és onnan bűzlik a mosógép hát mostam egy 91 fokos mosást és tisztult a gépem nem koszos tisztitani nincs mit még cak vízkő sincs se a dobján se az adagolóján
2011. dec. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
41%

Hát azért mert az öblítőtől merev lesz a ruha.

Bocs, gyarapítottam az idióták táborát az oldalon.

2011. dec. 21. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mert ez a tapasztalat. A legdrágább öblítőtől is néhány mosás után a törülközők elvesztik a nedvszívó képességüket,merevek lesznek,ahogyan a pólók is. Pár hete ezen a fórumon egy hozzáértő vegyész magyarázta el az okokat.

Ha ecettel öblítesz,akkor a ruhák puhák és nedvszívók maradnak.

2011. dec. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nem ertem. Nalam lagy a ruci. Lenorral. Mososzert Arielt meg mosodiot hasznalok.
2011. dec. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Én sem értem. Mit használsz, hogy merev a ruha? Én Lenort és Persilt használok, mindig illatos, tiszta és puha tapintású a ruha.
2011. dec. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hülyeség. Nem lesz.
2011. dec. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
A jó minőségű öblítőtől puha lesz. A szárítás módja viszont befolyásolhatja a a ruha keménységét, a napon szárított ruha, ha nem szedik be időben, megkeményedik.
2011. dec. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kolibri71 válasza:
100%

A helyes válasz: akkor lesz kemény a ruha mosás után, ha a mosópor és öblítő kombináció nem jó. Például az ariel a lenorral javasolt, Procter & Gamble-től. Ez nem azt jelenti, hogy másikkal nem lehet jó egyáltalán, de így célszerű kombinálni. Másik dolog: Ha túl sok mosószert és öblítőt használsz, az is keményít. Valamint azért vannak a programok kitalálva a gépen, hogy megfelelően használd őket. A 1,5 kilós programot nem tömöd meg 3 kilóval, és nem mosol vele farmert. Nem véletlen vannak kidolgozva. Lögyből, forgat, áztat stb, de más-más módon. Adott ruhamennyiséghez és minőséghez mérten. És: ha csak ágyneműt vagy csak törölközőt mosol, az sem túl jó, egyet-egyet be kell tenni az egyéb ruhák közé, egész más lesz a hatás. Akinek régebbi programozású gépe van, nem kell, hogy 5 kilóval megtömje, 4,5 kilóval sokkal jobb lesz a mosóhatás.


A büdösség is a nem megfelelő mosószer és öblítő kombináció miatt van. A koncentrátumot fel kell hígítani. Nem kell négyszeresére, elég duplájára, de kevésbé fog megtapadni a tartály felületén. És előre felhígítani, nem pedig egy kupak öblítő egy kupak víz. Ez is tapasztalat :) LIDL-ben néha kapható WC tisztító hab. Ha azzal befújod jól a gépet, de jó vastagon, hagyod állni, a lerakódásokat felpuhítja, olyan lesz mint a sárga agyag, nem tudom másként mondani: taknyos. Ráküldesz egy mosást és kiviszi belőle. De ha mosás után letörölgeted a gumis részt vagy az ablakos részt, nem lesz lerakódás, vagy csak jóval később.

2011. dec. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

AZ ÖBLÍTŐ HASZNÁLATA FELESLEGES. Csak hülyének néznek a nagy cégek és ránk akarják sózni a illatosított löttyöt.

Mi tiz éve nem használjuk, és friss tiszta a ruhánk.

A másik, DUPLA ANNYI MOSÓSZERREL MOSATNAK, mint amennyi valóban kell.

Komoly.Igy gyorsabban, többet fogyasztasz, és vásárolsz, újra meg újra.Megnézed mi az adagolás, és a fele bőven elég!, ha csak nem nagyon mocskos a ruha! Tovább fokozható a hatékonyság, ha a rövid program indulása után pár perccel, még amikor a mosópor jelen van, 1-2 órára kihúzod a gépet, majd megy tovább, de volt egy áztatás is, áram nélkül.

Vigyázni kell a legújabb kapszulázott mosószerekkel, ne vegyél ilyet, mert nem modern, hanem madár leszel.,

Azért kapszulázzák ugyanis, hogy NE TE DÖNTSD EL, mennyi trutymót használj, ők kapszulázzák a dupla adagot.

A NŐK IMÁDJÁK, ha helyettük gondolkoznak, főleg ha egy óriás vegyikombinát teszi ezt, te csak hülye lehetsz.

Amiket leirtam, ahogy mosunk, durva veszekedéseken kereszül valósítottam meg, még az eredmény is ritkán győzi meg őket, mert a barátnője pl kapszulásat használ, stb....és azt hiszik értenek a mosógéphez...de megéri a küzdelmet mert havonmta számitásom szerinz 4000 ft-ot nyersz, és ssenki nem lesz ekcémás, viszketeg, allergiás. Két gyermek, 3, 7,+ nagymama.NEKÜNK MEG KELL FOGNI A PÉNZT.

Sok sikert a harchoz!!!

2011. dec. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!