Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fehér műszálas asztalterítőből...

Fehér műszálas asztalterítőből hogyan lehet kiszedni a ráfolyt piros gyertyát? Tenyérnyi nagyságú.

Figyelt kérdés
2011. dec. 28. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Leginkább sehogy. Ráadásul egy vadiúj fehér műszálas asztalterítő kevesebbe kerül, mint azok a tisztítószerek, amikkel hiába próbálnád kiszedni a foltot.
2011. dec. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Több módszer is van, ami működhet.


1, szoríts hozzá a folthoz egy zacskó jégkockát. Ha megkeményedett, pattintsd le.


2, tegyél rá egy védőruhát, majd nyomj rá forró vasalót, és húzd le a szennyeződést.


3 (ha van Amway-es ismerősöd), Fújd be a foltot PRE-WASH előmosó sprayvel, majd húzd le.


Jó próbálkozást. Természetesen bármelyik módszer vezet sikerre, utána mosd ki mosógépben a terítőt.

2011. dec. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb rátenni egy újságot (hagyományosat, nem a fényes fajtából) és az újság tetejét vasalni. Az újságpapír felszívja a felolvadt viaszt, ha átüt, akkor cseréld és úgy folytasd. Maximum olyan fokozaton vasald, amit a terítő kibír, az én vasalómon ez a kettes.
2011. dec. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Első vagyok. Tapasztalatból mondom, hogy lehetetlen. A viasz kijönne a terítőből, de egyrészt a mai gyertyák már paraffinból vannak, másrészt maga a piros színezőanyag makacsul benne marad a terítőben.
2011. dec. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én meg harmadik, és azért javasoltam, mert pont ma (azaz már tegnap) szedtem így ki egy gyertyát. Bár az tény, hogy fehér volt, így a színt nem tudom, de egy próbát megér, vesztenivalója meg nincs a kérdezőnek, ha nem sikerül, még mindig kidobhatja a terítőt :)
2011. dec. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik: Igen, újságpapírral is jó, bár szerintem ronggyal jobb.


Első: Logikai ellentmondás van abban, amit írsz. Nem lehet megtapasztalni azt, hogy lehetetlen. Legfeljebb azt, hogy neked sehogy sem sikerült.

2011. dec. 29. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kiskacsa Fürdik válasza:
40%

A vasalás működhet a viasszal, de mivel műszálas terítőről van szó, valószínűleg tönkremenne a terítő. Ha túl alacsony hőfokon vasalja, akkor meg nem jön ki rendesen a viasz.

Ha pedig esetleg mégis sikerülne, a piros szín pedig szerintem is ott fog maradni, szinte biztos. :D


Forró, ecetes olló...vagy új terítő, és legközelebb jobban vigyázni, ennyi. :)


Vagy vágd ki valami régi pólóról a mintát, és varrd rá a viaszos foltra. :D A viasz ugyan ott marad, de legalább nem látszik, és dizájnos lesz a terítőd. :D

2012. jan. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!