Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mitől lesznek kemények és...

Mitől lesznek kemények és rugalmatlanok a ruhák?

Figyelt kérdés
Ariel géllel és Perwoll-lal mosok, jó minőségű, Németországból hozott öblítővel öblítek, mégis nagyon hamar kemények és rugalmatlanok lesznek a ruháink. Kisfiam ruháinál zavar ez a legjobban! Milyen mosószert vegyek, illetve mit tegyek, hogy ne legyenek ilyenek az új ruháink? A víz nagyon kemény nálunk, de vízlágyítót nem merek használni a pici fiam bőre miatt. Használjak ecetet? Van még tippetek? A baby Dreft milyen?
2011. dec. 29. 13:46
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem túl sok önlítőt használsz. Próbálj meg feleannyit használni.


A víz keménységének egyébként sok köze van ahhoz, hogy kemények a ruháid. A ruhák biztosan nem a vízkő miatt keményednek meg.


A vízlágyító közönséges sót tartalmaz, nem nagyon kell félni tőle. Egyébként a mosóporok nagy részben szintén sót tartalmaznak, pont emiatt.


Az öblítőktől viszont annál inkább kell tartani. Nekem még a Silan Sensitive is birizgálta a bőrömet, mert a víztakarékos mosógép miatt teli voltak vele a ruháim. Lehet, hogy ez okozza a keménységet is. Nézd meg micsoda bevonatot képez az öblítőrekeszben is.


Az ecetet nyugodtan kipróbálhatod. Én is azt használok. 20%-osból féig töltöm az öblítő rekeszt. Keményíteni biztosan nem fogja a ruhákat. Nekem tetszik az illata. Egy mosás után eldöntheted, hogy neked hogy válik be.


Fontos: ne keverd az ecetet az öblítővel, egyszerre csak az egyik anyagból tegyél a rekeszbe, mert a kettő együtt zavaros trutymót képes csinálni.

2011. dec. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, megpróbálom a tippeket! Még annyi kérdésem lenn, hogy akkor először az ecetet tegyem az öblítő rekeszébe, és a mosási program után, mikor az öblítőt tenné bele, akkor öntsem bele az öblítőt?
2011. dec. 29. 14:32
 3/3 anonim ***** válasza:
83%

Nem. Szimplán töltsd félig ecettel az öblítőt, mielőtt elindítod a mosást. Öblítőt egyáltalán ne tegyél bele.


Ha esetleg nem tetszik az ecet szaga (néhány ember valamiért ki nem állhatja, ízlések és pofonok), akkor legközelebb térj vissza az öblítődhöz, de csak feleannyit használj.

2011. dec. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!