Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miféle kövek lehetnek ezek? 2...

Ivanka13 kérdése:

Miféle kövek lehetnek ezek? 2 fajta, rakparton szedtem, kemények, háztartási sósavra nem pezseg egyik sem.

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


2011. dec. 6. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
az első riolit lehet, a 2. képen pedig andezit vagy bazalt.
2011. dec. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ezekből a képekből akármi lehet...nem lehetne egy fényképezős képet,és lehetőleg nem a víz alatt fotózva?
2011. dec. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, nézegettem képeket neten, az első tuti riolit, a 2. pedig valóban andezitnak tűnik. Lényeg, hogy akkor ezekkel elméletileg nem lesz baj.
2011. dec. 6. 22:24
 4/10 anonim ***** válasza:
az első egy andezit nagy biotit-kristályokkal, a másik meg egy bazalt, vagy egy dolomit vagy egy mészkő. Nézd meg, hogy pezseg-e sósavra. Vagy nézd meg nagyítóval, hogy vannak-e a felületén csillogó sárga vagy fekete szemcsék. Ha a kettes üledékes kőzet (tehát pezseg, vagy nincsenek benne fekete szemcsék) akkor vedd ki az akváriumból, mert oldódik vízben. Azért nem mondom hogy bazalt, mert elég fura, mintha rétegelt lenne és kagylósan törik, amit a bazalt nem szokott. Illetve mintha más lenne a színe a törések mentén. (amúgy ha lesósavazod, akkor már ne tedd vissza az akváriumba)
2011. dec. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
még az előzőhöz. Riolit biztos nem, mert abban nincsenek ekkora kristályok. A riolitnak pont az a lényege, hogy nem kristályosodnak benne az ásványok. Mellesleg a riolit egy elég könnyű kőzet.
2011. dec. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Elsők vaku nélkül, hátsók vakus képek:

1. kő:

[link]

[link]

[link]

[link]

2. kő:

[link]

[link]

[link]

3. kő:

[link]

[link]

[link]

[link]

4. kő:

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. dec. 7. 08:47
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát ezt így nehéz megmondani, pedig tanultam az egyetemen ásvány- és kőzettant. (mivel igaziból a benne lévő kristályok kristályrácsa alapján lehet elkülöníteni a kőzeteket)Az első 3 tutira vulkáni. Ezt a nagy fekete üveges kristályból tudod, ami valószínűleg biotit. (illetve az elsőben lehet amfibol) Amiben egyébként fekete kristályt látsz, azt mind teheted akváriumba. A negyedikben viszont nem látok kristályt, ellenben gyöngyházfényű a felülete. Nekem ez olyan, mint valami metamorf irányba elindult kőzet. A 2-3 szerintem andezit. Bár a 2-es egy gránit is lehet,azok a világosabb foltok lehetnek vékony rétegű kvarc. Az 1-es a színe alapján talán egy riolit. A 4-est nem tudom, de mint mondtam szerintem valami metamorf irányba elindult kőzet.
2011. dec. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igazából a 4. nem kerül akváriumba, túl nagy (savat próbáltam azon is, nem pezseg), az első 3-nál meg mindegy, pontosan mi is, az a lényeg biztosan vulkánikus az alapján, amit írtatok, azokkal nincs gond, sőt, még akár hasznos is lehet. Köszi a válaszokat!
2011. dec. 7. 23:29
 9/10 anonim ***** válasza:

wow:)))) a második és a harmadik alkáli bazalt,nagyon szép felsőköpeny eredetű kőzetzárványokkal és megakristályokkal:) A másik kettőre továbbra sem mondanék semmit.

Eredetét tekintve,tuti hogy meterségesen került a Dunába,tehát vagy töltésből/utcakőből származnak

2011. dec. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
kavics.
2013. márc. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!