Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Igaz, hogy a palacsintasütőt...

Igaz, hogy a palacsintasütőt nem szabad elmosogatni, zsírtalanítani?

Figyelt kérdés

Tegnap elmostam. Jó háziasszony révén:-) és leragadt benne a tojás, amit este sütöttem.

hogy tudom helyrehozni?


2009. máj. 21. 12:01
 1/6 A kérdező kommentje:
*lévén
2009. máj. 21. 12:01
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igaz.

Zsírozd át, és süss benne!

Vagy csak süss benne zsírt. vagy olajban valami lebegő dolgot(krumplit)

Nem szabad semmit csinálni vele, ha leég a palacsinta, azon a pici helyen papírtörlővel megtörölni, s átolajozni. Ahogy használod, rendbe fog jönni.

2009. máj. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, megyek használni:-)
2009. máj. 21. 12:08
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, akkor ha öntöttvas palacsintasütőd van. És ugyanúgy igaz az összes öntöttvas serpenyőre, edényre. Azokat nem szabad mosogatni, csak kitörölni, kicsit átzsírozni.

De ha teflon serpenyőd van, akkor nyugodtam moshatod

2009. máj. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem igaz. Minden palacsintasütőt használat után el kell mosogatni. Gondoljunk csak az ételmaradékra és az elszaporodó baktériumokra. Viszont, ha öntöttvasból van a jószág, és már megszáradt, vékonyan kend át egy zsíros vagy olajos papírtörlővel. Ha teflon, akkor nem kell kenegetni.
2009. máj. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A vas palacsintasütőre érvényes ez a szabály!


De ha belegondolok, ez nem valami higiénikus : ott áporodik, erjed, avasodik a zsír vagy olaj a serpenyőn?!

Nem tudnék a családomnak olyan edényben sütni-főzni, amit nem mosogattam el előtte tisztességesen.


Nekem nincs is ilyen VAS edényem!


Vettem korszerű teflon palacsintasütőt, ebben az is jó, hogy sokkal kevesebb zsiradékkal lehet benne palacsintát ill. rántottát sütni.

2009. máj. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!