Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha fakanál, akkor miért van...

Ha fakanál, akkor miért van műanyagból?

Figyelt kérdés
2009. máj. 24. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
97%

Azért fakanál, mert fából van.

Az ugyanolyan alakú kanál elé, amit arra hazsnálnak mint a fát, nem tudom, miért teszik, hogy fa...mert fakanál alakú műanyag kanál max.

2009. máj. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
95%
Ez körülbelül olyan, mint amikor a műanyag PET palackos üdítőre azt mondod, hogy egy üveg ital... Korábban az anyag adta a nevet, de ez mára magával a tárggyal azonosult, és függetlenné vált az anyagi összetételtől. A műanyag lencsés szemüvegre sem mondjuk, hogy szemműanyag. :D Persze ez az okfejtés kizárólag saját gondolatokból merít, semmi hivatalos megerősítést nem tudok felmutatni, egy szóval csak saját vélemény, vagy inkább vélekedés.
2009. máj. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
74%
Hát nem tudom. De ez kb olyan, hogy a vállfa miért vállfa amikor műanyagból van?! Ja lehet, hogy csak spóroltak a fával, aztán nesztek ott a műanyagkanál vagy a szemműanyag meg a vállműanyag! xĐ
2009. máj. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A "műanyag fakanál" egyszerűen egy téves elnevezés. A fakanál nincs műanyagból, mivel, ha műanyagból van, akkor nem fa. Korábban egy bizonyos funkciójú és formájú kanál csak fából készült, a neve annyira beleégett a köztudatba, hogy amikor műanyagból kezdték el gyártani az ugyanazt a funkciót betöltő kanalat, az elnevezést sokan megtartották. Természetesen ez így nem logikus és nem helyes, szerintem lustaságból nem javították ki néhányan - önmagukban - az elnevezést. Az nagyon jó, hogy te észrevetted, hogy a "műanyag fakanál" elnevezést használók tévesen illetik az eszközt azzal a bizonyos kifejezéssel.

Van ezzel kapcsolatban egy történetem: barchobáztam egy ismerősömmel, aki azt adta fel nekem, hogy "műanyag fakanál". A kérdéseimre ugye értelemszerűen ellentmondásos válaszokat kaptam, de rájöttem, hogy mi volt a feladvány. A bibi csak az volt, hogy aki feladta a rejtvényt, alig tudta megérteni, hogy képtelenség a "műanyag fakanál" létezése... Utána tudod mit adott fel következőként? "Műanyag virágcserép"!!! Oááá! ;-) Na, ez is olyan fogalomzavar, képzavar volt, mint a "műanyag fakanál".

Mindenesetre, ha azt hallod, hogy sokan használnak körülötted egy értelmetlen kifejezést, akkor nem kell azt tenned, hogy te is elkezded úgy nevezni a tárgyat, ahogyan ők. A fa nem lehet műanyag, vagy a cserép (ami agyag) nem lehet műanyag, de lehet a helytelen kifejezések helyett olyan elnevezést használni, amelyik helyes, értelmes, logikus.

Lehet így például: műanyag keverőkanál vagy egyszerűen műanyag kanál. (A cserép esetében műanyag virágtartó.)

Nagyon jó, ha máskor is észreveszed a logikátlanságot.

Ahogyan az egyik előttem hozzászóló is írta, sokan a üvegnek hívják a műanyag palackot, de az is csak egy elterjedt, helytelen elnevezése valaminek, bár kétségtelen, hogy tudjuk, tudhatjuk, hogy mit akart ezzel mondani a másik ember, de attól még nincs és nem is lesz olyan (sem), hogy "műanyag üveg"...

Szia!

2012. okt. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!