Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy kezdjek neki a nagytakarí...

Hogy kezdjek neki a nagytakarításnak akár télen nyáron?

Figyelt kérdés
Hogy kezdjek neki?Egy komplett nagytakarításra lennék kiváncsi ti házi asszonyok,hogy szoktátok kezdeni,de úgy,hogy mindent végig jártok !Tiszta legyen csillogjon az ablaktól a függöny mosásig a pléd mosásig!Köszönöm...
2009. máj. 25. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Amikor betervezem, hogy nagytakarítok akkor előtte már a plédeket folyamatosan kimosom. Először az ablakoknak szoktam nekifogni, szobánként, helységenként megyek sorba. Általában a nagyszobával kezdek, leveszem a függönyöket (függöny + bordűr függöny), míg a függöny a gépben van megtisztítom az ablakot, majd visszarakom a függönyt, majd végigtakarítom a szobát, alapos portörlés mindenhol (szekrény teteje is, lámpák), elhúzom a mozdítható bútorokat, feltekerem a szőnyeget, felporszívózok, majd feltörlöm a parkettát. Vissza a szőnyeg, majd azt újra átporszívózom. Leveszem a konyhai függönyt, az nem nagy és színben egyezik a nagyszobai bordűr függönnyel, ezeket együtt rakom a mosógépbe. Az öblítő vízbe minden függönyt legalább 20 percig állni hagyok. Megpucolom az ablakot, függönyök vissza (ezt a két függönyt vasalni is kell). Áttörlöm a konyhaszekrényt, étkező asztalt, székeket, pocokat. Megyek a hálószobába, szintén függöny le, mosógép, ablakpucolás. Addig elhúzgálok mindent, alapos portörlés, porszívózás (általában a hálótakarítás előtt lehúzom az ágyhuzatot és és porszívózás előtt tisztát húzok fel). Végigtisztítom a hatalmas tükrös szekrény tükrét is, amennyire érem a szekrény tetejét is, lámpákat.

Ezután a fürdő és wc alapos takarítása jön ezt nem részletezem (kimosom ilyenkor a ezeknek a helységeknek a szőnyegeit is). Felporszívózom a konyhát, étkezőt, fürdőt, WC-t is és végül alaposan felmosok, végül az erkélyt is. Le szoktam még menet közben a csöveket, ajtókat is törölni és a a csempe szegélyeket leporszívózni. Nálam ennyi, általában egy teljes napot vesz igénybe, a végére jól elfáradok, pedig csak 54m2-en kell mindezt csinálnom. A konyhai ablak és hálószoba ablak pucolás nem mindig ebben a sorrendben van. Remélem jól leírtam, de nem kizárt, hogy egy-két apró lépés kimaradt.

2009. máj. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Nálam a sorrend nem ez, portörlés utánra hagyom a függönyt és az ablakot. A plédmosást szerintem is célszerű külön venni, meg az ágynemű húzást, mert, ha nem kertesben laksz, a száradó plédeket kerülgetni nem éppen jó dolog, tehát azokat egy másik alkalommal csináld, ha csak a lakásban tudsz szárítani.
2009. máj. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Én mindig azzal kezdem, hogy veszek egy nagy levegőt, és felállok a fotelból.
2009. máj. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Én azzal kezdem hogyminden függönyt leveszek minden helységben . azt bele a mosogépbe,öblitőt teszel bele lenort.és szépen amig kimossa a gép,kb1 ora mert nagyfokozatra tekerem addig én minden ablakot kipucolok ami 1 ora alatt kész is van.kivasalni nem szoktam mert rögtön felis teszem miután kimosta a gép és ottis szárad meg .A következő nálam hogy feltölök felmosok. ezt ugyan minden nap szoktam akkoris megcsinálom. majd portöllés.


utánna wc fürdöszoba .nálam hála istennek nincsenek polcok a ruhásszekrényen se könyv se semmi.

Sarkokat ilyenkor járos vizzel kiskálom végig megyek a házon ez kb 2 orába telik.ilyenkor az abla redőnytis megcsinálom. nálam ilyen nagytakaritás havontavan ugyanis kertesházban lakunk ez igy könyebb. mivel itthon vagyok egynap alatt készvan a nagytakaritás ,mert minden nap sokat tudok csinálni itthon igy annyira nemgyülik fel. ajtokat lemosom lefertötlenitem domestossal a kilincseket. minden hónap 10-én

2009. jún. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
utolsó vagyok én azértis kezdem fügönymosással és ablakpucolással mertha már kimostam a függönyt,és szép tiszta illatos felteszem ottszárad meg ,és felpörget a többi takaritásban is mert jóillat van az egséz házban
2009. jún. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
már megint én nemtom érthető volt e hogy én nem szobánként megyek végig hanem ablakmosás egészhát,feltölés egészház portölés egészházstb
2009. jún. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én is kb. így takarítok ahogy ti:)Szeretem ha minden tiszta és helyén van!
2009. jún. 22. 17:56
 8/8 anonim ***** válasza:
GYERE ÁT HOZZÁM !!!!!ITT KEZDHETED :-)
2009. nov. 23. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!