Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi a teendő egy nap?

Mi a teendő egy nap?

Figyelt kérdés
Én mindennap dolgozom,de olyan napra lennék kiváncsi amikor otthon vagy és háziasszonyok letét éled vagy épp kismama vagy?!:)Akár részletesen is:)
2009. máj. 26. 20:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
mintha én irtam volna a kérdést..)
2009. máj. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én jelenleg gyeden vagyok itthon, van egy csöpp lányom és egy kiskamasz fiam. Párom is van természetesen, de mivel ő dolgozik, a napok nagyrészét egyedül töltjük.

reggel 6-kor kelek, gyors zuhany, rendbevágom magam, 1/4 7-kor kel a kicsi lányom, reggelizik, költöm a nagyobbikat rendbeszedi magát, reggeli....indul a suliba. Pici lányomat felöltöztetem, be a babapihi székbe addig gyors ágyazás, porszívózás, rendrakás - játék, azután a csöppem alszik, addig főzök, vagy vasalok - felkel, ebéd - séta - bevásárlás - hazaér a nagy - kaja - kicsinek uzsonna - a kicsi alszik egy órát addig a nagyobbikkal tanulás - közben megjön apa (anya fellélegzik) - neki is kaja - ha jó az idő a kicsivel a fürdés előtt még egy séta - vacsora - este 7-kor fürdés - fürdés után még egy pici játék - a kicsi alszik (reggelig) - még a nagyot nevelem egy darabig - azután este 9-től már csak apa van és én.....így telik egy napunk nagyjából.....néha alig várom a hétvégét.

2009. máj. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
ez nekem tetszik :) még storykat :)
2009. máj. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én reggel 6kor felkelek összekapom magam 7 kor indul a buszom az kb félórás út. Útközben olvasok vagy a napi teendőimet pakolom még össze. Beérek a suliba ( középsúlyos értelmileg ak gyerekeket tanítok) 2-ig tanítok. Lyukasórában meg délután 4-ig az iskola pszichológusa is vagyok olyankor teszteket csinálok, foglalkozás van, nyílván egyénre szabottan. Aztán a negyed 5 ös busszal haza. Ha úgy adódik be szoktam még ugrani boltba, hasonlók. Itthon egy kicsit lógok a neten, utána főzök vacsit a páromnak ő úgy fél 7re ér haza. Vacsizunk beszélgetünk. Néha ő is hoz haza munkát néha én is azt még megcsináljuk, aztán 10 körül zuhany stb, este pedig tv vagy olvasás , néha mindkettő vagy egyéb. Így telik egy átlag napom :)

2009. máj. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Mi hárman vagyunk,a Férjem,Én és a 20 hónapos kislányunk plusz egy pocaklakó, aki 18 hetes.

Apa reggel megy melózni 4-kor, neki gyors ébresztő, kaja csinálás, kint megetetem a kutyát, macskát, utána 6-ig még pihenő, aztán átgondolom, h mit főzök, reggeli csinálás, átöltözés, 6:30 körül kel a kislány, őt rendbe rakom( peluscsere, fésülés, öltözés, stb), megyünk enni, beágyazunk, kisebb takarítás, ha kell boltba megyünk (általában kell :)), játék a kislánnyal, babázás, aztán főzés, hogy fél 12-re legyen ebéd, mert utána etetek, 12 órakor alvás, addig én eszek, mosogatok, takarítok, felkel 13:30 körül, utána nagy játszás, ha jó idő van akkor a kertben játszunk, ha rossz, akkor bent.16:30 körül uzsi van, Apa megjön, neki adok enni, lemosakszik, ő pihen, én a gyerekkel sétálok a faluban, aztán 6 körül hazamegyünk. Kis pihenő, kb. 15 perc, aztán vacsora, fürdetés, tv nézés, közben mosogatok, összepakolom a játékokat, utána én fürdök, és este 9 óra után már hulla vagyok. :D

2009. máj. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Mi még ketten vagyunk a férjemmel, kismama vagyok (26 hetes). Nálunk úgy 6-kor indul a nap, felkelek csinálok kettőnknek reggelit, kicsit tévézünk reggelizés közben, majd 7-kor indul a férjem a munkába. Ezután megnézem az e-mail-em, kicsit ráhangolódok a napra, kitalálom mit főzök, kell-e menni boltba, vagy ügyintézni. Netezek egy kicsit, vagy kimegyek meglocsolni a zöldségeket. Utána elfoglalom magam valami házkörüli teendővel, ami rám vár. Pl. lépcsőkorlátot festek, vagy füvet nyírok, vagy kreatívoskodok kicsit.

Festek (képet) vagy varrok valamit. Minden nap délután 4-ig elvagyok, akkor kezdek főzni, mert a férjem 5-re ér haza és mindig meleg étellel fogadom. Akkor megvacsorázunk. Ha van dolga akkor elfoglalom magam, ha nincs akkor együtt filmet nézünk, majd fürdés és alvás.

De gondolom ez változni fog a baba születése után. :)

Még olvasni is kimerítő mennyi mindent csináltok anyukák egy nap alatt.

2009. máj. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

4-kor kel a párom. elköszönök tőle fél 6-ig szundi,vagy tv .fél 6 után kivinni a kutyát, reggeli a kutyunak, kávézás, fél 7 felé gyermek ellenőrzése, hogy felkelt -e?( magátol kel )tea készítés,játék a kutyuval, gyerek elkészült mosdás öltözés stb, ,beszélgetés a gyerekkel ,a reggelijét készíti, nem én -ő Lány-13-éves ,mosogató gép kipakol, maradványok bepakol.indulás a sétára az ebbel.hét,negyed 8 -tól séta fél 9-ig. haza. takarítás ,közben tv-nézés reggelivel .esetleg kis pihi 10-11-ig ,de ez ritka.dolgok intézése,pl :pósta,bank,hivatalok ,stb.ha nincs dolog , pihi, és kutyát kivinni wc-re.

délután fél 3 ,pár hazajön , ölelés ,stb, beszélgetés, fél 5 és 6 között vacsora , attól függően, hogy a gyermek mikor ér haza ( suli után ,különóra, sport, majorett, barátnők, stb.)6 után kutya sétáltatás , vagy tv,gyermekkel tanulás,nevelés ( itt az idő a veszekedésre,kibékülésre, okosságok elmondására ,és az emberi kapcsolatok ápolására : méééér van kupi a szobádban ???stb kérdések :),) fürdés, beszélgetések,gyermek és,vagy a pár lelkének simogatása, tv,szerelem,alvás.


van 1 nap szabadnapom a héten ,mivel 9-től.- estig dolgozom a többi napon.felnevelve már 3 gyereket ( 18 felettiek )a lényeg : ne a tv vegye el a nap nagy részét , amit mással is tölthetsz. ja és naponta borotválkozom ,és állva pisilek :)

2009. máj. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

11:31-nek

most ezt ketten írtátok, hogy az eleje a feleség vége a férj??

Ne haragudj nem értem. Vagy ez a nap, az egyetlen szabadnapod időbeosztása??

2009. máj. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

11.31 .

ez a nap, szabadnapom időbeosztása.

a kedvesem h-p 5-től 14,30ig dolgozik.

( de van ,hogy egész délelőtt tv-t nézek, felfúrom a polcot,vagy mosok főzök,takarítok)

mikor mihez van kedvem,mikor mit beszéltünk meg .

ha a párom vasal egész vasárnap délután, és főz délelőtt, én is képes vagyok rá, nem csak a távirányító használatára, meg a bugyija lehúzására :)

hozzáteszem ,volt 15 év mikor ,munka után ,fotelből tv evés,ágy -tv, lustálkodás : MERT ÉN DOLGOZTAM !

változunk . szeretnék indulni a 2025-ben kezdődő : KIT AVASSUNK SZENTÉ C.vetélkedőben !

2009. máj. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

11:40

Akkor kösd fel a gatyát, mert én is indulok! :)

Amúgy szép tőled,hogy segítesz életed párjának...


Remélem minden eszközzel terjeszteni fogod a környezetedben az új nézetedet. :)

2009. máj. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!