Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A falon csak egy mosogató...

A falon csak egy mosogató csaptelep van de mosogatógépet szeretnék, ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
A fal csempézett és van egy hideg-meleg csap egy hagyomanyos mosogató csap formajaban. Lefolyo az van nyilván. Ezen tul szeretnék egy mosogatógépet, de az akkor honnan kap vizet? Attol még a mosogató is maradna valamilyen formában, kell egy csap egy konyhába. Hogy lesz beszerelve ilyen esetben?
2011. júl. 8. 20:34
 1/5 SzilKa ***** válasza:
78%
A mosogatógéphez kaptunk olyan kegészítőt, amit a csapra kellett szerelni, a csap is megmaradt, illetve lett egy leágazása a mosogatógép felé is. Ugyanígy a lefolyóhoz is be kellett építeni egy plusz darabot, ami bevezeti a szekrényen belül a lefolyóba a gépből kijövő vizet.
2011. júl. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Mi kihívtunk egy vízvezeték szerelőt. Véste a falat a konyhaszekrény mögött, csinált külön kiállást a mosogatógép csapnak. A gépbe menő víz így már rendben volt, a kimenő víz csövét pedig bevezette a rendes mosogató szifonjába. Nem olcsó dolog, de szerintem ezt meg kell csináltatni.
2011. júl. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia.


A mosogató alatt szokott lenni 1 sarokszelep nevű csap,valamilyen (flexi vagy merev)cső köti össze a tál csapjával.Lehet kapni olyan sarokszelepet amin 2 kiemenet van és persze 1 bemenet.Általában fél col a be és fél col/háromnegyed col a kimenet.A tál marad a fél colon a motyogatógép mehet a háromnegyedre.A szennyviz sem bonyolult,a szifon előtti csövet kell kicserélni olyanra amin van tömlő csatlakozás. Remélem segitettem.

2011. júl. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kombinált sarokszelepre kell lecserélni a mostanit,erre rá köthető a gép is,illetve még olyan mosdó szifont kell beépíteni(cserélni) amire rácsatlakoztatható a mosogatógép szennyvize. Anyagár kb 3-10 ezer, függően a minőségtől/származási helyétől.
2011. júl. 9. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nincs most sarokszelep ha jol láttam. De tudom miröl van szo, a fürdöszobaban ugy van hogy van 2 olyan a falbol kiall, rakotve egy hajlekony csöszerüseggel a mostokagylo aljaba vezetödik a viz. Ugyanezt kene a konyhaban is, tehát a csempét nem is 100 hogy le kéne verni, csak a csap 2 lyukát átalakitani sarokszeleppé, a hidegre olyat amin 2 a kivezetés. Egyik menne a gépnek masik meg a mosogatonak amibe olyan csapot vennék mely nem a falból jön ki hanem a tálba/tálra van integrálva? Kérdés hogy nézne mindez ki ugy hogy a szarokszelepek ilyen látható magasságban lennének a csövekkel együtt hm-hm. Köszi a válaszokat!
2011. júl. 9. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!