Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel és hogyan szoktatok...

Mivel és hogyan szoktatok spórolni? Mindenféle spórolási lehetőség érdekel!

Figyelt kérdés
Gondolok arra, hogy pl. ablaktisztító helyett ecetet használtok? Stb. Ilyenek érdekelnek, hogy a drága cuccokat mivel helyettesítitek. És pl. a mosásnál vízkőoldó helyett is ecet? Az is érdekelne, hogy milyen arányokban adjátok a lötyiket a vízhez, mosóporhoz, stb.
2012. jan. 20. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

- A rezsin próbálunk leginkább spórolni, a hőmérséklet 18-20 fok, inkább felveszünk egy vékony pulcsit.

- Energiatakarékos izzókat vásárolgattunk szép lassan, egy izzó 3 hónap alatt visszahozza az árát.

- Nagyon keveset járunk boltba, semmi feleslegest nem veszünk

- településen belül mellőzzük az autó használatát, csak ha nagyon muszáj.

- Vegyszerek: alig használunk vmit, szinte csak hypo van itthon, az ugyanazt tudja, mint a többi, max. nem olyan kellemes az illata. Mosópor: gyakorlatilag a legolcsóbbat vesszük. Tusfürdő helyett babaszappan, sokkal-sokkal jobb és olcsóbb. A samponon nem spórolunk, nincs értelme a beváltat lecserélni.

- Ha vmi meló van a háznál, pl. festés, akkor nem hívunk szakembert, hanem saját magunk megtanultunk festeni, burkolni, fúrni-faragni, gipszkartonozni stb.

- Használt ruhát veszünk, turikba járunk. Most is turis cucc van rajtam (melóban), de szerencsére senki meg sem mondaná, annyira pöpec-hibátlan, de töredékáron.


hirtelen ennyi.

2012. jan. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagy tételben vásárolunk, igaz, hirtelen nagyobb kiadás, de aztán nem kell naponta boltba menni. Gyakorlatilag csak kenyérért kell menni, azt viszont pékségben vesszük, mert ott nincs mindenféle egyéb, amin megakadna az ember szeme.

A rezsin is lehet spórolni, ha figyeltek a fogyasztásra. És lekapcsoljuk a tv-t rendesen, nem csak készenlétibe.

2012. jan. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mi az izzókat most fogjuk lecserélni, de mivel drága, hogy ha hirtelen sokat veszünk, ezért ha kiég egy újabb, akkor a másikat vesszük.

Mi is turis rucikba járunk. Persze van ami nem turis,de gondolom máshol is így van. Babának is turisat veszek, de vannak újak is, de azokat inkább kapta.

Mosóporral csak annyit tudok spórolni, hogy 2féle van, babás és fehérekhez mosópor (párom pék). Igaz most öblítőből 2féle van és nem az olcsóbbik,de majd ezt is cseréljük. Párom pazarlós mert Ő dupla adagot rak a mosóporból és öblítőből is. Már kezd jobban odafigyelni.

Ecetet használok a mosáshoz, most olvastam nem rég, hogy lehet vele szépen ablakot is tisztítani, majd kipróbálom.

Én még annyit szoktam spórolni, hogy akció vadász vagyok mint anyum :). bérletem van, szóval az utazással nem költök se többet se kevesebbet.

Étellel még annyit szoktunk spórolni, hogy azt vesszük amit kell, párom a pékségből ingyen tud hazahozni kenyeret, kiflit...

Fürdéssel is spórolunk, párom a munkahelyén szokott zuhanyozni, én meg a baba vizében fürdeni:)

Mivel lehetne még spórolni?

2012. jan. 20. 14:54
 4/8 A kérdező kommentje:
Tv-t rendesen szoktam lekapcsolni, mert rossz a távirányító.
2012. jan. 20. 14:56
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen a fűtés. Valami nem működik rendesen a termoszt hiába állítom be a fokot, van hogy 20-ra rakom és be sem kapcsol. Ezért úgy spórolok vele, hogy a konyhában, fürdőben csak fürdetésnél van bekapcsolva. Napközben megy a babaszobában és a hálóban nappaliban. Este csak a babaszoba és hálóban.
2012. jan. 20. 15:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Tartós termékeket akciózáskor több hónapra előre megvesszük.
2012. jan. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Korábban én is fizu (nyugdíj) után mentem és megcsináltam a havi nagybevásárlást.

Mostanában viszont azt gondolom, nem biztos, hogy jó. Kezdek átállni arra, hogy a kapott összeg egy részét félreteszem vésztartaléknak(5-10-20 ezer Ft, mikor mennyi marad a rezsik kifizetése után), a többit osztom annyi hétre, amennyi hátravan a következő fizetésig.

Megtervezem a heti menüt, megnézem, mit kell hozzá vennem, ami nincs itthon.

Több hónapra bevásárolni, tartalékolni valamit csak azért, mert az egyik boltban éppen leárazás van, szerintem nem biztos, hogy ma már okos döntés. A kereskedők is érzik, hogy egyre csökken a forgalom, tehát szinte minden héten valamelyik üzletben valami akciós. Hiába van tele a fagyasztóm olcsó, akciósan vásárolt hússal, a spájzomban ott állhat 10 kg. olcsón vett liszt, cukor, ha hó végén valami váratlan kiadás miatt beszorulsz.

Vagyis egy hétre megtervezem, hogy mit főzök, és hetente ahhoz vásárolok. Minden hétre beütemezek 1-2 vékonyabb kaját önként, inkább, mint hó végén kényszerből. Így nem esik olyan rosszul, és mégis jut minden hétre hús is, zöldség és gyümölcs is.

Mindig cetlivel megyek vásárolni, és kizárólag csak azt veszem meg, ami fel van írva.

Azt tapasztalom, hogy sokkal könnyebb egy hétre tervezni és főleg a heti keretet tartani, mint amikor már a havi kereted nagyobb részét elköltötted a "nagybevásárláskor", és a hónap többi részében kötve vagy ahhoz, amit bespájzoltál.

2012. jan. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Öblítő helyett használj ecetet.
2012. jan. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!