Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A szőnyegünkre tejeskávé...

A szőnyegünkre tejeskávé ömlött ki. Egyből elkezdtem sikálni, napok óta mindenféle speciális szerrel, de semmi, ső még rosszabb! Hogy tüntethetném el a foltot? Ha ezt a párom meglátja.!

Figyelt kérdés
2009. aug. 11. 10:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezeket találtam. remélem segit ha igen ird meg melyik. Köszi


A friss kávéfoltot hideg tejbe mártjuk, aztán mosószerrel kimossuk a kelmét. (ViMiZo)



Régebbi foltot tömény glicerinnel tüntethetünk el. Az anyag foltos részét gyengén dörzsöljük be glicerinnel és hagyjuk állni néhány percig, majd meleg vízzel öblítsük. Ha a folt makacs, forralatlan tejben vagy savóban áztassuk legalább egy napig, utána mossuk ki. (Tausz György)



Tiszta alkohollal bekenjük, fél óráig ázni hagyjuk, majd vízzel alaposan kimossuk.



A szőnyegre ömlött kávét azonnal itassuk fel, majd nedves ronggyal töröljük fel. A megmaradt foltot sós vagy ecetes vízzel dörzsöljük tisztára. Szükség esetén használjunk száraz sampont. (Tausz György)



Textilanyagra került friss kávéfoltot könnyen eltávolíthatjuk langyos vízzel, ha kevés glicerint is adunk a vízhez. A tisztítás úgy is megoldható, hogy a foltos részt meleg sós vízzel (egy liter víz, három evőkanál só) lemossuk. Gyakran az is segít, ha a foltot mosószeres oldattal, többször átmosva, majd vízzel öblítve tisztítjuk. (Tausz

2009. aug. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
vanish szappan.nekem mindent kiszed.jó vizesen jól dörzsöld!
2009. aug. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!