Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Penész a mosószer adagoló...

Penész a mosószer adagoló tartály környékén, főleg az öblítős résznél. Hogy takarítsam ki?

Figyelt kérdés
Szétszedtem, de nem tudok benyúlni sehogy, pedig egy régi fogkefével is próbáltam, de túl kicsi a rés. Ecetes vízre gondoltam, van valami tippetek?
2012. jan. 26. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
Az ecet nem jó! Hisz azt baktériumok készítik.Forró trisós víben kell áztatni az leszedi a zsíros jellegű gombát.Azután hipós vízzel kell öblíteni.
2012. jan. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor holnap veszek trisót. Hol lehet kapni?
2012. jan. 26. 21:27
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Ecetbe áztasd,és utána ki tudod mosni. Azután ne öblítőt használj,hanem helyette ecetet. Az a mosógépnek is jót tesz,mert nem lesz vízköves. A ruhák színe is szebb lesz,a ruhák nem lesznek ecetszagúak.
2012. jan. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És hogy használjam az ecetet? Mennyit tegyek bele? Vízzel keverve, vagy csak simán? És akkor semmi öblítő?!
2012. jan. 26. 21:30
 5/8 anonim ***** válasza:
A gombákat penészt lúggal lehet kimosni nem savval!
2012. jan. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Először takarítsd és fertőtlenítsd ki. Erre kell a hypó. Jobb híján spricceld be, aztán vízsugárral mosd át, amennyire tudod. A továbbiakban pedig érdemes az öblítőt elhagyni. Egyébként ha nem öblítőzöl, idővel ki fog szerintem tisztulni a tartály. De csak nagyon lassan. Saját tapasztalatom az, hogy amikor egyszer mosott nálam a szomszéd, mert elromlott a mosógépe, hozott öblítőt, utána 5 mosás kellett, hogy az öblítőmaradék kipucolódjon az adagolóból. Szóval türelem :)
2012. jan. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Márpedig az ecet gombaölő, a penész pedig gombaféleség.
2012. jan. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
én már vettem hozzá mindenféle csodaszert semmi sem pucolja ki (felültöltős indesit) 3,5 éves nem is érdekel már 2 honaposan csaupa penész volt már 2 éve nem pucolom nem érdekel bele fáradtam végzett a mosással kiszedem a ruhákat aztán becsukom és az az érdekes hogy rozsda sincs rajta lehet azért mert becsukom és nem áll a teteje a vízben dehát tudod a mondást kívül csecse belül kaka enyhén szolva büdös rohadt szaga van és az adagoló meg a gumi hót fekete probáltam már átmosni is a gumirol törölgetni a vizet mosás után mikor már rájötttem arra hogy a hetenkénti átmosással vizet és áramot pazarlok azóta nem érdekel szerintem ugy sem lesz sokáig ezelőtt felültöltős whirlpoolom volt 8-9 éves kb az ujabb fajta aminek a tetején volt már az adagolója és azt ha be is csukatam akkor sem volt büdös ez az indesit sem rossz ha több időm lenne vele törődni meg mosás után szárazratörölni meg adagolót pucolgatni lehet ez sem lenne penészes de a vízkő miatt sem panaszkodhat eléggé szép vasag fehér vízkőréteg van a dobon majd veszek 1 tisztítót átjáratom aztán szevasz
2012. jan. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!