Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Vízzel kevert glicerin jót...

Vízzel kevert glicerin jót tesz a bőrnek?

Figyelt kérdés

És hány rész vízzel kell keverni?


Vízzel kevert glicerint használható egyfajta gyenge kézápolónak vagy bőrápolónak?

Néhányan azt mondják, hogy a kocsi bőrülését glicerines vízzel törölgetik át évente és így a bőr nem repedezik meg.

A glicerin szerepel a legtöbb gyógyszertári kenőcsben meg arckrémekben, méghozzá elég nagy mennyiségben, de a pontos értéket nem adják meg. Ezenkívül nem tudom, hogy ez hatóanyag, vagy hordozó?


2012. jan. 27. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Pár csepp glicerin tökéletes bőrápoló szer. Nem kell vízzel keverni. Különösen akkor érdemes belemasszírozni a bőrbe,ha nagyon száraz és érdes. A krémekben ez a hatóanyag, a többi felesleges adalék.
2012. jan. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Inkább vedd meg patikában készen.

Tisztán ne használd, hülyeség, hogy jót tesz, mert mélyről szárítja a bőrt, tehát épp az ellenkezőjét éred el, mint szeretnéd. :D Azt hiszem valami 10-20% körüli arányig hasznos talán, felette nem, de vízzel nem biztos, hogy jó, ha kevered. Viszont szerintem google ad pár tippet, mivel és hogy érdemes, ha mindenáron otthon akarsz kutyulgatni. :D

2012. jan. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Közvetlenül nem kenném a kezemre, mert azzal szerintem pont fordított hatást érnék el: a glicerin olyan erős nedvszívó hatású, hogy képes talán még a bőr mélyebb rétegeiből is elvonni a vizet, hogy ő a felszínen kellően oldott legyen.


Miért nem jó, ha vízzel keverem? Közben már elkezdtem felvenni a kapcsolatot egy saját ránckrémeket gyártó blogozóval. Remélem kapok tőle pár tippet, de itt is szívesen várom a hozzászólásokat.

2012. jan. 27. 16:10
 4/6 anonim ***** válasza:

Mert a víz bőrön át nem nagyon hidratál, csak kismértékben. :D Vannak hatásosabb anyagok.

Kémiailag pedig nem tudom, egyáltalán keverhető-e a kettő, a glicerin elég olajos valami, olaj meg víz pedig ugye...

2012. jan. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én,amikor tatarozás volt a házban,és nagyon kiszáradt és érdes lett a kezem,tiszta glicerint használtam. Nem szárított ki,hanem puha lett tőle a bőr. Ha Vizet vonna el,akkor a krémekbe sem tehetnék bele.
2012. jan. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az utolsó két kommentre tudom a válaszokat :)


- a glicerin egy alkoholféle. Nemcsak, hogy kiválóan oldódik a vízben bármilyen keverési aányban, hanem tiszta állapotban magába szívja még a levegő páráját is. Annyira nedvsívó, hogy virágokat lehet vele szárítani, mert beléjük rakva a növényt, kiszívja belőlük a vizet.


- Én éppen ezért nem szívesen teszem tiszta állapotban a kezemre. Lehet, hogy úgy _tünik_, hogy a tiszta glicerin nagyon hatékony, de hosszabb távon lehet, hogy inkább ártok vele. Ha magamra teszem, én épp ezért mindenképpen vízzel fogom keverni.


- A glicerin, ahogy én is írtam, meg az 5-ös számú hozzászóló is, nagyon sok krémnek az alapja (a ránckrémeken kívül még gyógyászati kenőcsöknek és fogkrémeknek is). Azonban érdemes elolvasni a krémek összetevőit. Ott _mindig_ úgy áll, hogy víz is van a krémben, mégpedig a vizet előbb sorolják fel, mint a glicerint, tehát több van a krémben. Ahogy az 5-ös hozzászóló is írta, egyrészt azért, mert így több krémet lehet csinálni olcsóbban, de azért is, hogy a glicerin már ne szívogassa el a bőrből a vizet.


- Szerintem te előbb kezet mostál és utána tettél pár csepp glicerint a kezedre és úgy pompásan hatott. Na én épp ezért mindenképpen teszek vizet a kutyulmányomba :)


- A tiszta víz valóban nem hidratál. Nem jut át a bőrön keresztül, hiszen a zsíros bőrréteg nem engedi kívülről bemenni. Ezért kellenek segédanyagok.



Egyébként nem okoskodni akarok. Csak sokmindent tudok kémiából, meg olvasgatok mindenfélét (könyveket is nemcsak blogokat). De azt tudom, hogy a tudásom nem teljes, és mindenféle módon bővíteni próbálom, hogy a legjobbat tegyem magamnak. Ezért írok itt is.

2012. jan. 28. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!