Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A centrifuga fordulatszáma...

A centrifuga fordulatszáma befolyásolja, hogy mennyire marad öblítőillatú a ruha?

Figyelt kérdés
2012. febr. 5. 14:35
 1/7 Kerria ***** válasza:
56%
nem, mert addigra az öblítés utolsó fázisaként már csak tiszta vízzel mossa át a ruhát. Tehát a centri már csak a vizet szedi ki.
2012. febr. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, mert a mosógép az UTOLSÓ öblítésnél adagolja be az öblítő szert és az így átitatott ruhát centrifugálja. Így minél jobban kitekeri a vizet a ruhából annál több öblítőszert is kivesz belőle. Egyszer próbáld ki!
2012. febr. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Épp az alapján gondoltam, amit a második válaszoló írt. Több kérdésnél olvastam, hogy az utolsó öblítésnél szívja az öblítőt, és azt már nem öblíti át tiszta vízzel.

Viszont jobban örülnék, ha az első válaszolónak lenne igaza, hogy még egy tisztavizes öblítést csinál a gép.

Bár akkor kevésbé marad illatos a ruha, de legalább kevesebb vegyszerrel érintkezne a bőr.

Mondjuk mikor olvastam, hogy tiszta vízzel már nem öblít, akkor el is határoztam ,hogy nem fogok többé öblítőt használni, de nem jött össze. Hiányzott az illat.:)

Régebben 800-on centriztem, és illatosabbak voltak a ruhák. Újabban 1000, 1200-on, és nem illatosak annyira. Az összefüggésre még csak most gondoltam. Már kitisztítottam a gépet ahogy csak tudtam, tudomásom szerint minden lehetőséget számba vettem, de a ruhák mégsem annyira illatosak mint rég. Visszaálltam arra a mosóporra amivel régen mostam, de ez sem a megfelelő megoldás. Ekkor jött, hogy talán a magasabb centrifugaszám a ludas.

2012. febr. 5. 16:48
 4/7 Kerria ***** válasza:
Én úgy tudtam, hogy utána átmossa, mert könnyen allergiát okozhat... legalábbis, mikor bőrgyógyászatra mentünk, ezt mondta az orvos...
2012. febr. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szerintem az lenne a normális, ha átmosná még egyszer. Legalábbis én ha valamit kézzel mosok, az öblítős vízben hagyom állni, majd tiszta vízzel kiöblítem még egyszer. Nem az öblítős vízből viszem kiteríteni.

A lepontozós nem én voltam. Nem szoktam pontozni. Bár most kivételt tettem. A lepontozás kompenzálása miatt nyomtam egy hasznosat. És hogy igazságos legyen ,mindkettőtöknek:)

2012. febr. 5. 19:38
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja, és köszi a válaszokat!:)
2012. febr. 5. 19:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Az öblítők elvileg dermatológiailag tesztelt alapanyagokból készülnek, és ki kell ábrándítsak mindenkit, de a mosógépek az utolsó öblítővízbe adagolják az öblítőszert...
2012. febr. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!