Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen mosógépet vegyünk?...

Milyen mosógépet vegyünk? Melyik megbízható márka? Elöl vagy felültöltős a jobb, illetve strapabíróbb?

Figyelt kérdés
Indesit és BEKO kizárva...

2012. febr. 5. 18:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Amilyenre van keret és amit jobban el tudsz helyezni a lakásban. Én a felültöltőseket tartom jobbnak, mivel nem kell leguggolni ha az ember be akarja pakolni, illetve ha ki akarja szedni a dobból a ruhákat. Ráadásul könnyebb is megpakolni felülről a dobot, mint oldalról. Az elöltöltősnél ha szeded ki a ruhákat, könnyen előfordulhat, hogy több frissen mosott ruha is kiesik a padlóra. Igazt ezt egy ruhakosárral ki lehet védeni.


Tavaly vettem egy Zanussit, csak ajánlani tudom. Előtte is az volt, 15 évig hibamentesen ment.

2012. febr. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%

Nekünk a Hajdú kb. 20 évig működött


[link]

2012. febr. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Az elöltöltős nagy hibája, hogy a dob csak egy oldalon van csapágyazva, nálunk fél-egyévente csapágycsere volt!

A mostani egy felültöltős Whirlpool, négy éve nem volt gond vele.

2012. febr. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk az Electrolux vált be, 15 éve hibátlanul működik, egyszer kellett szerelőt hívni, mert valamilyen gumi tömítőgyűrű darabokra esett, és kattogott emiatt a gép...De szétszedte teljesen, mondván, hogy már 12 éves, és ezek kb 10 évig bírják, hát meglepődött, hogy milyen szép belülről, és jól is bírta. Igaz ez inkább a jó víznek tudható be... előtte 25 évig Hajdú volt...

A miénk elöltöltős, de szerintem adott márkában mindkétféle jó lehet.

2012. febr. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

A mi AEG-ünk 11 éves, és még nem volt baj vele.

Én a felül töltősöket szeretem. Pl. ha mosás indítása után jut eszedbe, hogy kimaradt egy ruha, még utána tudod dobni. Kis fürdőszobánál előnyös, hogy nem kell előtte x nagyságú helynek lenni, hogy ki tudd nyitni. Ezen kívül itt az oldalon többször olvastam, hogy nem lehet kivenni a mosószeradagolóját. Bár ezt nem tudom, hogy mind ilyen-e ami elöl töltős, vagy csak néhány, és azok tulajdonosai kértek itt tanácsot, hogyan takarítsák ki.

2012. febr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi helyed van?

60x60: bármilyet

60x40 / 40x60: felültöltőset.


Van fölötte hely:

Igen: felültöltős

Nem: Elöltöltős


Akarsz a tetejére pakolni:

Nem: Bármi

Igen: elöltöltős (nekünk pelenkázó van rajta)


Sok a ruha (5kg+)

Nem: bármi

Igen: elöltöltős


Kombinált mosó-szárítót akarsz?

Nem: Bármi

Igen: elöltöltős


Tény, hogy a felültöltősek 2 oldalt csapágyazottak, míg az elöltöltősek csak egy oldalt, de a modern gépek úgy kiegyensúlyozzák magukat, hogy ennek nincs jelentősége. Nekem egy elöltöltős mosó-szárító Ariston-om van, mindkét oldalt miliméterek vannak mellette és semmihez sem ér hozzá, továbbá, amíg nem a pelenkázó volt rajta, a tetejére rakott tárgyak nem másztak el az 1400-as centrifuga alatt sem. Igaz, hogy néha percekig igazgatja a ruhákat, de megéri neki.

2012. febr. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban #5-nek: A babaprogram (sok víz) és a 90°C-os programok kivételével midig ki lehet nyitni menet közben.


A mosószer adagoló kivehető.

2012. febr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon megbízható márkák elég drágák, de pl. az Ariston igen jó. Felültöltős jobb elvileg, de nekem most elöltöltős van és azzal sincs gondom (Samsung). Ráadásul 40*60-as, mint egy felültöltős, viszont kényelmesebb. Nekem a ruhák miatt pont hogy jobban bevált, négyszögletes ruhakosarat vettem, azt elérakom és csak lehajolok és kihúzom a ruhákat, míg a felültöltősnél emelgetni kellett, akkor gyakran leesett egy-egy ruha a földre, így sosem. És lehet a tetejére pakolni :)
2012. febr. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Eddig én sem csalódtam az Ariston-ban, a kazánom is az.


Azért a kérdéskiíráshoz hozzáfűzném, hogy az Ariston az Indesit prémium márkája...

2012. febr. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy elöltöltős LG mosógépem van.

7 kg-os a teherbírása, tökéletesen tisztára mos mindent. Könnyű takarítani.

Ez a mosógép már Direkt Drive-os. Nincs ékszíj, közvetlenül a motor hajtja a dobot, így nem csak sokkal strapabíróbb, de csendesebb is.

Már 2 éve nyúzom, van, hogy napi 2x-3x megy, de minden nap ketyeg legalább egyszer. Nem volt vele semmi gond sosem!

2012. febr. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!