Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi a véleményetek a mosogatógé...

Mi a véleményetek a mosogatógépről? Érdemes venni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 17. 15:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon hozzá lehet szokni, én már nem tudnám elképzelni a háztartást nélküle.
2012. febr. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Shai-Hulud ***** válasza:

Négy gyereket neveltünk fel, képzelheted, hogy mennyi edényt piszkítunk össze minden nap. Mosogatógép nélkül szerintem már átalakultunk volna mosogatómedvévé... :-D


Igen, nagyon hozzá lehet szokni. Ebéd után, mikor ráérek, szépen telerakom, elindítom, és ráérek... Szépen elmosogat. Csak ki kell szedni a tiszta edényeket. Legalább napi egy órától szabadít meg.


Szerintem érdemes venni.

2012. febr. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mi csak ketten vagyunk feleségemmel. de gyakori társasági életet élünk, úgyhogy nagyon jó, hogy van. Nem fogyaszt többet, mintha kézzel mosogatnál, viszont rengeteg időt megtakaríthatsz vele. Én nagyon ajánlom!
2012. febr. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mi csak ketten vagyunk és nem élünk nagy társadalmi életet, de én nagyon szeretem. Heti 2-3 alkalommal megy a 12 személyes gép. Utálok mosogatni, ráadásul nem is bírom a forró vizet, hidegben mosogatni meg elég gáz, így nekem minden pénzt megér egy ilyen gép. További előnye, hogy nincsenek koszos edények a mosogatóban elöl, mert mindjárt mindent beraksz a gépbe és becsukod. Mindig rend van. :)
2012. febr. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem sincs mosogatógépem, de viszont érdekelne, ti is pozitívumokat mondtok róla! De egy odakozmált, odaégetett étellel piszkított edényt is eltud mosni, vagy kell valami előtakarítás is kézzel?
2012. febr. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Shai-Hulud ***** válasza:

Igen, azt bizony súrolni kell, és olyat nem tud. :-) Nem súrológép, csak mosogató. De azért remélem nem túl sűrűn égetsz oda ételt, ha egyszer-kétszer előfordul, a kozmát kézzel kell levakarni.


De az egyszerű, "normál" edényhasználat után nagyon szépen el tud mosogatni a gép.

2012. febr. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Igen, van amikor kell előmosás, de lehet, hogy ez mosogatószerenként változik.


A Somat por az olcsó rozsdamentes edényeket nem mossa szépre (az evőeszközt viszont igen!), egy laza klasszikus mosás (tényleg laza, inkább öblítés) nem árt előtte.

Az odaégett cuccot előtte a zománcról és rozsdamentesről le kell mosni, mázasról, üvegről leszedi.


Összességébe véve ez a "plusz" munka bőven megéri, rengeteg időt spórol egy mosogatógép. Természetesen nem mindentudó, mert még is csak vízsugárral mos, nem pedig dörzsivel, de ha megszokja az ember, hogy mik a korlátok, és erre figyel, akkor nagyon nagy segítség egy mosogatógép.

2012. febr. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A 21:14-es vagyok. Meggyőztetek! Ha lesz egy kis félretett pénzünk, veszünk egy mosógépet. Köszönöm! :-)
2012. febr. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Jaaaj, mosogatógép akart lenni!
2012. febr. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A legjobb barátnőm, mióta megvette a férjem!


Főzés, kaja után csak bepakolok és indítom. 16 l vizet fogyaszt a mienk, sokkal kevesebb, mintha azt a sok edényt, tányért, poharat nekem kellene kisikálni.

Beletehetem a cumisüvegeket is, 75 fokon soha nem tudnám én elmosogatni. A férjem kajahordós dobozai is zsírmentesek lesznek, nem kell hozzájuk egy rahedli mosogatószer.

Vendégség után egy áldás! Nincs vita, hogy ki álljon egy órát a folyó víz mellett mosogatva.

Vízkőmentesek a poharak.

2012. febr. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!