Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan mosod az üvegpoharakat?

Hogyan mosod az üvegpoharakat?

Figyelt kérdés
Én mogogatószeres szivaccsal átmosom őket, mégis mintha foltosak maradnak. Ti hogy csináljátok, hogy ne legyenek foltosak?
2012. márc. 7. 16:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Én mosogatógéppel.Egyszerű és hatékony és nem foltosak vagy hasonló.
2012. márc. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Ugyan úgy mint te, meleg vízzel. Nem foltosak.
2012. márc. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mosogatószeres szivaccsal átmosom, folyóvízzel leöblítem, aztán a szárítón lefelé borítva magától lecsöpög és megszárad. Még sosem volt foltos egyik sem.
2012. márc. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy a cseppek rászáradnak és azért olyan? Ha igen, akkor konyharuhával áttöröd és kész.
2012. márc. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
berakom a mosogatógépbe
2012. márc. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én tömény mosogatószerrel átmosom, aztán rendesen leöblítem. Folyó víz. Ha mégis találnék foltot, akkor papírtörlő.
2012. márc. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szintén mosogatógép.


Azért foltos a poharad, mert vízköves, ez pedig a csepegtetve szárítás hibája.

2012. márc. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jart használok. Ez képez egy bevonatot a poharakon, amitől nem maradnak cseppesek.

A mosogatógépbe való öblítők is így működnek.

2012. márc. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Előző: én nem vagyok biomániás, de azért amiből iszom/eszem, azon ne legyen semmiféle vegyszernek a bevonata. Akkor már százszor inkább a vízkőcseppek.
2012. márc. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

Igazad van. De én úgy vagyok vele, hogy mivel nem lesz semmi bajunk a mosogatószertől, nem stresszelem magam ezen.

Csak azért írtam le, mert a mosogatógépesek azt a tévhitet keltik, hogy attól lesz a gépben minden cseppmentes, mert a gép jól mosogat. Csak hát nem. És ha ugyanazt akarja elérni az ember, akkor mosogatógép helyett elég a megfelelő mosogatószer.


Amúgy pl. a ruhákon is bevonatot képez az öblítő. Az pedig sokkal károsabb, mert hosszú órákon át szívódik fel a bőrön keresztül (nagy felületen, plusz nincs ott első körön segítségnek a gyomorsav). Szóval ha igazán parás az ember (én amúgy az vagyok), akkor inkább arról kellene lemondani.

2012. márc. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!