Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha a lábas belsején lejött a...

Ha a lábas belsején lejött a zománc kb 2cm részen az ártalmas az egészségre ha így főzök benne?

Figyelt kérdés
Remélem érthető a kérdés kicsit kuszán írtam:)))))
2012. márc. 29. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Dehogy ártalmas...szerinted régen a falusi nénikék egy kis zománc lepattanás miatt kidobták a lábasokat? :) Évtizedekig használták ugyanazt, mégis éltek 80-90 évig. Semmi káros nincs benne.
2012. márc. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A zománc alkotórészei között benne van az ólom is. Legalább is régen benne volt. Most nem tudom.


Ennek tudatában nem biztos, hogy egészséges a mázhibás zománc.

2012. márc. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az függ a lábastól is!

Valamikor én is símán használtam tovább az edényt, hiszen nálunk sem volt divat rögtön kidobni.

Aztán egy alkalommal a főtt ételben találtam zománc-darabot, főzés közben, hő hatására tovább pattogzott le róla, így a kaját is kidobhattam, nemcsak a lábast!

Azóta már csak zöldség,krumpli stb. hideg-vizes mosására használom.

2012. márc. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem valószínű hogy ártalmas lenne.

Csak ki fog lyukadni idővel ott.


Üdv.

2012. márc. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"A zománc alkotórészei között benne van az ólom is. Legalább is régen benne volt. Most nem tudom.


Ennek tudatában nem biztos, hogy egészséges a mázhibás zománc."


Ennek tudatában az se biztos, hogy maga a zománc egészséges-e!

2012. márc. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!