Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Lehet alapos a mosogatás, ha...

Lehet alapos a mosogatás, ha álló vízben mosogatok és öblítek is?

Figyelt kérdés
Most álló vízben mosogatok, és folyó vízben öblítek. Szeretném kipróbálni, hogy mosószódával mosogatok, de ahhoz ecetes vízben kéne leöblíteni a dolgokat, de nem tudom, hogy ez elég higiénikus-e. Szerintetek?

2012. márc. 30. 22:51
 1/9 anonim válasza:
58%
Szerintem inkább mosdókagylóban kéne mosogatnod, mint folyók tavak vizében.
2012. márc. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ha viccnek írtad, akkor jó. :) Elsőre nem is értettem.
2012. márc. 30. 23:13
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet higiénikus. Legalábbis nem rosszabb, mint most, mert a mosogatószerbevonatot úgyse öblíted le az edényekről, ahhoz legalább 5-6 öblítés kell.
2012. márc. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Mindenki abban hisz, amiben akar és amiben tud. NEKEM személy szerint nem lenne elég higiénikus.
2012. márc. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

20 éve még vajlingban Ultrával mosogattunk, és egy másikban öblögettünk. Nem emlékszem, hogy bajunk lett volna belőle!

A sorrend azért fontos volt: előbb a kevésbé szennyezett dolgokat mostuk (evőeszköz, pohár, aztán a tányérok, a végén a zsírosabb főzőedények). Persze ha már állt a zsír a víz tetején, akkor lecseréltük...

2012. márc. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Én azért leöblíteném még folyóvízben is.

Ennek ellenére mindegyik válaszadóval egyetértek.

Még az elsővel is:D

2012. márc. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
volt olyan ismerősöm aki úgy mosogatott, hogy mosogatószeres vízben elmosta a dolgokat és utána folyóvizes vagy akármilyen öblítés helyett egyszerűen eltörölgette egy konyharuhával a habos víztől tocsogó tányérokat és rakta is el a helyére. szerintem ez nem higiénikus. én a folyóvizes öblítés híve vagyok. ha elöblíted mind ecetes vízben és után még folyóvíz alatt is át mosod egy kicsit akkor az úgy a tökéletes.
2012. márc. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

nagyimnak 2 tálcás mosogatója volt.

az egyikben a habos víz, a másikban a tiszta.


mindig minden maradéktalanul el volt mosogatva, soha semmilyen fertőzést nem kaptunk.

2012. márc. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%

Lehet.

Az éttermi konyhákon is így mosogatják az edényeket, amikben az étel fő. Egyikben a mosogatószeres víz, másikban meg a tiszta víz öblítésnek. Ha már az öblítővíz mosogatószeres kicsit, még akkor sem igen cserélik le, tehát enyhe koncentrációban biztosan ott van az edényeken, de hát, ez még nem káros.

Sőt! Az éttermekben a tányérok, evőeszközök mosogatása is állóvízben történik, persze utána bemegy a mosogatógépbe is, magas hőfokra, csakhogy! Elég gyakori, hogy rosszul vannak beállítva a gépek, és az öblítés nem tökéletes. Több olyan helyen is dolgoztam már konyhán, nívós helyeken, ahol miután kivettük a tányérokat a mosogatógépből, majdnem kicsúszott a kezünkből, annyira síkos volt a felületük vagy a mosogatószertől, amit a gép használ, vagy az öblítőszertől. De az egészségre nyilván nem káros ez a mértékű maradvány, hiszen rendszeresen jöttek az ellenőrök felülvizsgálni a konyhai dolgokat, és nem találtak benne hibát. Az étel ízén sem érződik, hogy enyhén mosogatószeres vagy öblítős maradt a tányér, evőeszköz. Nyilván az a legjobb, ha nincsenek rajta ilyen vegyszermaradványok, de ez teljesen általános dolog a konyhákon.

Sőt! Nagyon meglepődtem, mikor néztem a BBC gyerekcsatornáját, amiben rendszeresen megy oktató mesesorozat is, hogyan mossunk fogat, viselkedjünk, stb. Volt egy olyan rész, amiben azt magyarázták a gyerekeknek, hogy hogyan mosogassanak. Úgy mutatták be, hogy az egyik mosogatóban volt a mosószeres, másikban a tiszta víz, amiben öblítettek. Ezt kapjátok ki! :D Én is csak lestem. De nyilván nem lehet annyira egészségtelen, ha egy tekintélyes, a világon mindenütt nézett csatorna ezt be merte mutatni.

2012. ápr. 9. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!