Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Van valami tippetek hogyan...

Van valami tippetek hogyan lehetne vizet megtakarítani mosogatásnál?

Figyelt kérdés
Nem folyóvízben mosogatok, hanem egy tálban, öblítés hideg vízzel, ami mondjuk gáz spórolás, de nah. Egyébb tippek?

2011. dec. 16. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
mosogatógép
2011. dec. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
szerintem ennél jobban nem tudsz spórolni vele... max úgy,hogy nem 2 tányért mosol el és aztán kiöntöd a vizet,hanem mondjuk 10et. de ha a vízen akarsz spórolni,akkor azt fürdésnél is tedd meg.
2011. dec. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Leviszed a patakra.
2011. dec. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az öblítővízzel locsolsz, azzal mosol fel, beleöntöd a wc-be használat után.
2011. dec. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Öblíteni is lehet tálban, illetve anyukám úgy csinálja, hogy az egyik medencében mosogat, a másikban öblít, amikor látja, hogy már nem tiszta az öblítővíz, akkor a mosogatóvizet leengedi, friss vizet önt bele, és az előző öblítő lesz a mosogatóvíz.

Tény, hogy így látja az ember, hogy nyilván nincs 100%-osan leöblítve a mosogatószer, de aki olyat használ, ami után cseppmentesre száradnak a poharak (pl. jar), annak tökmindegy, a mosogatószer úgyis egy bevonatot képez az edényen, ami víztaszító. Egyszer kipróbáltam, valami tizenöt öblítés kellett, hogy teljesen tiszta legyen a pohár, na de utána cseppesre is száradt. Szóval a lényeg, hogy ennyi mosogatószeren felesleges parázni, most is megisszuk, csak azt hisszük, hogy nem.

2011. dec. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem sose cseppesek a poharaim,vagy üvegedényeim.Én is jar-t használok,és a poharak öblítésénél lehet a legjobban spórolni szerintem.Nekem az a technikám,hogy habos szivaccsal jól kisikálom,aztán addig folyatom a pohárba a vizet,amíg a tetejéről el nem tűnik a hab!Ekkor már teljesen mosószermentes!


A legjobb módszer,ha mindig kicsit folyik csak a víz,főleg öblítéskor,szóval nem állítod a legnagyobb fokozatra,ezt fürdésnél is érdemes betartani!


Az is jó módszer,ha az egyik mosogatótálba beáztatod a cuccokat tele mosószeres vízzel,majd egy idő után csak leöblíted lemosod őket szivaccsal.(és szintén kis fokozaton folyatod a vizet rá öblítéskor).

2011. dec. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én jelenleg folyó vízben mosogatok,ami szörnyű pocsékolás,de nincs most más lehetőségem,Régebben eresztettem vizet a 2 aknás mosogató egyik felébe,abban mosogattam,a másik felébe beletettem a dugót,és forró vízzel öblítettem az edényeket folyó víz alatt.Amikor a mosogatóvszeres víz elkoszosodott,addigra a másikban lett annyi víz,hogy csere.De ez csk akkor ok,ha sok a mosogatnivaló és egyszerre akarod kivégezni.Pár edény kedvéért folyó víz.
2011. dec. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

18:45 nehogy azt hidd, hogy a jart olyan egyszerű kiöblíteni. A legtutibb jele annak, hogy mosogatószeres maradt az edény, pont az, ha cseppmentesen szárad.

Próbáld ki egyszer, hogy kb. hússzor elöblíted a poharat úgy, hogy egy vadiúj szivaccsal öblítés közben kisikálod. Akkor valóban mosószermentes lesz. És cseppes is :)

2011. dec. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
mosogatogép.
2011. dec. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mosogatógéppel spórolsz a legtöbbet.Mivel azok 15-20 literből elmosnak rengeteg edényt amikor kézzel mosogatsz ennél sokkal több vizet használsz.Na meg amikor teleengeded forró vízzel a mosogatót azt a forró vizet is elő kell állítani valahogyan (villany bojler , gáz kazán). A mosogatógép takarékosabb és sokkal szebbre mosogat mint kézzel tudnál.
2011. dec. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!