Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mitől bolyhosodnak a ruhák?

Mitől bolyhosodnak a ruhák?

Figyelt kérdés

Csúcsminőségű, hiper-szuper mosógépem van, de szinte az első mosás után csupa boholy lesz még a frissen vásárolt ruha is. Nem használom az 1400-es centrit és a mosószerem, öblítőm is jó minőségű.


Vízkeménység vagy mi lehet a probléma?


2012. márc. 31. 22:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
A súrlódástól bolyhosodnak a ruhák, a vacak minőségűek erre hajlamosabbak.
2012. márc. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
80%
Súrlódástól, a mosás pedig azon alapul bármilyen csúcs is az a mosógép.
2012. márc. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy ötlet: kifordítva tegyél mindent a gépbe, belül úgy bolyhosodhat, ahogy akar :)
2012. ápr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Akkor elképzelhető, hogy a C&A már ennyire gagyi. Főleg a gyerkőcruhákon vettem észre, és ezek most onnan valók.


Az ötletet köszönöm, hogy kifordítva mossam, már azt is próbáltam, de az igaz, hogy gyakran elfelejtem.


Köszönöm a segítségeteket. MIndenkinek szép napot!

2012. ápr. 1. 14:27
 5/12 anonim ***** válasza:
Én vagyok a "fordítós": már a szennyestartóba úgy rakom be, automatikusan.
2012. ápr. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül rossz minőségre utal.Egyszerűen csak azért mert műszálas.

Épp most tanultam anyag ismeretből ha érdekel:

A fonal fonásánál a rövidebb szálak kilógnak, ezek a kis szálak a pamutnál súrlódásra letörnek (ezáltal a pamut mattul), a műszál nem tud letörni, ezért bolyhosodik.

2012. ápr. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Én kifordítva rakom be mosógépbe, és nem kifordítva szedem ki belőle. Varázslat? :D Ér még valamit ez a kifordítósdi?
2012. ápr. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Minden ruhánk 100% pamut, legalábbis címke szerint, mert ez egy allergiás, ekcémás família. De lehet, hogy lehet valami, hogy csalókák a címkék, ezért vakaródzunk össze-vissza.
2012. ápr. 2. 08:36
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem a kérdéshez tartozik, de milyen mosószert használsz? Hypoallergént kell keresni, az a jó.
2012. ápr. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A babáim miatt mosószappant, mosószódát és ecete használtam, de azt hittem ezektől lesznek ilyenek a ruhák. most Dm-es folyékony gélt használok és sensitive öblítőt. Az Ariel, Persil mindig kiüti a bőrünket, azokat nem használhatnám ha akarnám sem.
2012. ápr. 3. 09:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!