Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan előzzem meg (és mit...

Hogyan előzzem meg (és mit tehetek, ha mégsem sikerült megelőzni) a WC csésze vízkövesedését?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, ami belül van, már víz alatt, tehát amit nem tudok lespriccelni vízkőoldó sprayvel...
2012. ápr. 18. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi sósavat öntünk bele pár órára vagy egy éjszakára hagyjuk állni aztán, leöblítjük, és ragyog.
2012. ápr. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Anyukámtól kaptam egy bivalyerős vízkőoldót (konyhán dolgozik és onnan hozta), mert az előttünk itt lakók eléggé elhanyagolták azt a részt, amit te is mondasz... Na a lényeg, hogy akkor először ki kellett alulról "lapátolnom" az összes vizet, mert különben nagyon felhígult a vízkőoldó és nem használt. Akkor szárazon ráöntöttem, kb. 2 perc alatt lepezsgett a dzsuva és azóta minden héten öntök bele egy picit, de már nem kell vízteleníteni és így szép marad. Plusz én ilyen harpicos zselét is használok, amit csak oda kell nyomni a wc belső falára és minden öblítésnél végigmossa a kagylót.


Szóval egyszer nagy meló eltüntetni, de utána ha odafigyelsz, akkor nem romlik annyira el megint...

2012. ápr. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 matchman ***** válasza:
Nekem is a sósav vált be. Én a pumpával "lökdöstem" ki a vizet a lyukból. Fontos! Óvatosan öntsd!
2012. ápr. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pumpával nyomd le a vizet, és öntsd fel sósavval vagy vízkőoldóval. Utána meg hetente domestos egy éjszakára.
2012. ápr. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!