Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi a mosógéppel való mosás...

Mi a mosógéppel való mosás folyamata (lépésről-lépésre)?

Figyelt kérdés

Lécci ne röhögjetek ki, de kb semmit nem tudok erről. Amíg otthon laktam, mindent megcsinált helyettem anyám, most hogy elköltöztem, rám maradt.

Megkérdezni meg senkit nem tudok :D


Szóval annyit tudok, hogy kell abba a tartályba önteni ilyen folyékony mosószert, és bekapcsolni valahogy..:D


De az ilyeneket, hogy mint a filmekbe, hogy fehér ruhákhoz beraknak 1 pirosat, és az összes rózsaszín lesz, azt nem tudom.


Szóval hogy van ez a bepakolási módszer?

Nem lehet minden egybe bedobálni? Póló/pulcsi/farmer/zokni/fehérnemű és kész?


Most hányat kell külön szedni? Ha van egy farmerom, 6 pólóm 1 pulcsim, meg pár zoknim, hányszor kell ezt bepakolni a mosógépbe?


Valaki eltudná mondani teljesen lebutítva(mert fogalmam sincs, tényleg semmi fogalmam) hogy lépésről lépésre mit csináljak, hogyan, mennyit, meg ilyesmi?


Köszi előre is! :D



2012. ápr. 25. 15:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Meg azt sem értem, amikor mondják, hogy színest meg fehéret külön.

Na de, amikor van egy fehér póló, és van benne vagy 3 fajta színes mintha, akkor az minek számít?

2012. ápr. 25. 15:56
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, idővel kitapasztalod. Vannak, akik minden színt külön mosnak, én csak kétfele szoktam szedni: fehérek és színesek. Fehér az, ami alapvetően fehér vagy világos színű, és nem engedi a színét. Elsőre próbáld meg: jó meleg vízbe tedd bele a kérdéses ruhát, és nyomkodd meg alaposan. Ha megfesti a vizet, akkor a színesekhez rakd.

A dobba annyi ruhát tegyél, hogy kényelmesen, lazán álljanak benne. A gép csak akkor tudja kimosni, ha dobálhatja őket. Ha erre nincs hely, akkor nem lesznek tiszták, amikor kiveszed a ruhákat a dobból.

Kétféle mosószert vegyél: fehér és színes ruhákhoz valót. Ez lehet por vagy gél. Olcsó mosószerből mindenképp gélt vegyél, mert a por nem oldódik fel. Bár ha rám hallgatsz, olcsó mosószert nem veszel.

A mosószeren rajta van az utasítás, hogy mennyit kell belerakni. Ezt teheted a tartályba, de öntheted egyenesen a ruhákra is. Az én mosógépem pl. kimondottan mosóporhoz van kialakítva, így ha géllel mosok, akkor kiöntöm a kupakba a szükséges mennyiséget és beteszem a ruhák közé.

Ja! Mielőtt beteszed a ruhákat mosni, először nézd meg a címkéjüket. A legtöbb ruha 40 fokon mosható, ezért érdemes általában 40 fokon mosni. A címke értelmezéséhez segítség: [link]

Amit csak 30 fokon vagy hideg vízben kell mosni, azt sajna külön kell kezelned. De ezek általában alkalmi jellegű ruhák, szóval alig lesz velük dolgod.


A mosógép programozása gépenként eltér. Nézz körül, van-e használati útmutatója, azt olvasd végig, leírja, amit tudnod kell. Ha nem találod, akkor nézd meg a mosógép típusát és guglizz rá. A nagyon régiek kivételével a legtöbb mosógép manualja fenn van a neten.


Azt hiszem, nagyjából mindent leírtam. Ha kérdésed van még, bátran tedd fel :)

2012. ápr. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Ehhez tudni kéne a mosógép típusát.


Több, mint valószínű, hogy nem csak folyékony mosószert használhatsz, hanem port is. Emellett rakhatsz bele öblítőt (az folyik).


Én a négy őselem szerint szedem szét a ruhákat (mondjuk saját használatra nem így hívom, de te ilyen elvarázsolt egy figura lehetsz, hátha könnyebben megjegyzed...)


- LEVEGŐ: ide kerül minden fehér és világos ruha, akár azok is, amiket már sokszor mostam és ha eresztettek is a színükből, mostanra már biztos tartják (azt a keveset, ami maradt)

- TŰZ: piros, narancssárga, lila, rózsaszín cuccok (ha van benne olyan, ami ereszti a színét, de van egy narancssárga, ami meg nem, akkor a narancs megy a fehérbe)

- FÖLD: zöld, barna, drapp dolgok, ha nincs sok sötétkék, akkor az is ide jön.

- VÍZ: kék dolgok, ha tele van vele legalább félig a mosógép. Egyéb esetben a világos része megy a LEVEGŐBE, a sötét része meg a FÖLDBE.


A vegyes színű ruháknál aszerint pakolom, hogy melyik színét hajlamos engedni, vagy melyik a domináns.


A bekapcsolás elég egyszerű. Először is nézd meg, hogy be van-e dugva a konnektorba. Ez fontos.


Utána nézd meg, hogy jön-e ki egy szürke, vastagabb cső a gépből, és az hova megy. Ha visszamegy a falba, akkor jó. Ha nem a falba megy, hanem a kádba, vagy a csapba, akkor gondod legyen rá, hogy minden bekapcsoláskor tényleg ott legyen a cső, különben a mosóvíz szétfolyik a fürdőszobában! (többször jártam így, fürdéskor kivettem, mert zavart, elfelejtettem visszatenni és minden úszott utána).


Beteszed a mosószert. Ezt általában piktogrammok jelzik. Beöntöd az öblítőt is.


Becsukod a tartályt és a gép tetejét (felültöltős gép), vagy becsukod az ajtaját (oldalt-töltős, nézegetős). (oldalt töltősön, mivel külön fiók van a mosószernek még ekkor is beteheted a szereket).


Kiválasztod a programot. A gép tetején általában ott van, hogy a programkapcsoló melyik állása milyen mosást eredményez. Olyat keress, hogy 40 fokos vegyes mosás! Az nem csinál bajt. Ha keveset pakoltál, akkor elég a félprogram is.


Elindítod. Megvárod, amíg végez. A centrifugálás után (amikor ugrál a gép) közvetlenül még nem tudod kinyitni az ajtaját, várni kell pár percet, amíg kiegyenlítődik a nyomás és ki lehet nyitni az ajtaját. Ezután kiszeded, kiteregetsz.


Ha szépen teregetsz, könnyebb lesz vasalni.


Mosószerből vegyél valami közpes árú színes mosószert, az jó mindenhez.


34/F

2012. ápr. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Ha sok a színes ruhád, moshatod mindet egyben, ha veszel ún. színfogó kendőt. Ebből az olcsóbb is ugyanúgy hatékony, mint a drágább. Olcsóbb: Rossmann sajátmárkása, dm sajátja. Ha mondjuk egy fekete cucc engedte a színét, a kendő segít, hogy ne fogja meg pl. a sárga valamidet. Egy kendő egyszer használható, kivéve, ha mosás végére majdnem teljesen fehér maradt, akkor használhatod mégegyszer.
2012. ápr. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
70%

hát tökre ne mosd egybe,mert pl a zokni szöszei ráragadnak a világosabb holmijaidra :-(

színcsop.szerint külön!

30N

2012. ápr. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Ha olyan ruha van, amiről nem tudom eldönteni, hogy világos vagy sötét inkább, akkor a sötétekhez szoktam rakni. Inkább egy ruhát fogjanak be a sötétek, mint egy ruha fogja be az összes világosat. Van pl. egy fekete-fehér csíkos felsőm, ránézésre inkább világos hatása van, de ezt is a sötétekhez szoktam rakni, az előbbiek miatt.

Írták már, hogy mosás végén ne akard kinyitni rögtön a gép ajtaját. Addig várj, amíg nem engedi, ne feszítsd, ne eröltesd. Az enyém kattanni szokott mikor már fel lehet nyitni, nem tudom, minden gép szokott-e.

Én pl. a világos fehérnemüket, zoknikat, törölközőket, és a konyharuhákat egyben szoktam mosni, 60fokon.

2012. ápr. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Nem azt mondtam, hogy fehérrel együtt mossa a színeseket. Nálam 2, olykor 3 kategória létezik: sötét és világos, máskor színes és fehér. Ha ez jön össze, a színesen belül a színfogó nekem mindig mindent megold, nem szöszözött és fogott össze semmi semmit, a színfogó kendő viszont ahogy kinéz... - tehát az vesz fel mindent, aki nem hiszi, próbálja ki.


Nagyritkán jön csak össze 3 kategória, akkor ezek sötét, világos, fehér.

2012. ápr. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
87%

Nálam többféle kategória van, de mi 4-en vagyunk, úgyhogy szinte mindből meglesz egy adag. A leglényegesebb, hogy fehér/világos, színes, és sötét/fogós. A fehérnél az a fehér, aminek az alapszíne az. Tehát nem baj, ha van rajta színes minta, attól még fehérnek számít. A színesek nálam azok, amik színesek, de nem engedik a színüket. A fogós kategórába teszem azokat, amikről tudom, hogy fognak, vagy olyan sötét, hogy úgy is mindegy neki, nem fogja be más, farmerokat, sötét zoknikat. Általában 40 fokon mosok, kivétel az ágynemű, konyharuha, törölköző, fehérnemű, ezeket 60 fokon. És vannak olyan ruhák, amiket célszerű kímélővel mosni, mert olyan az anyaga, vagy olyan minta van rajta, pl. ezüstözött. De az ritkább.


A mosógép beindításához meg tudni kellene a gép típusát, mert eltérő.

2012. ápr. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Most így 5 év elteltével nagyon kiváncsi vagyok hogy megy a kérdés feltevőjánek a mosás. :)
2017. okt. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Pont ezt szerettem volna tudni én is kezdő háziasszonyként, köszönöm kérdező és a válaszokat is❤️


Nekem ebből az egészből ezek estek le:


- van a világos, és van a sötét, amit külön kell mosni. Ha többárnyalatú a ruha, akkor inkább a sötétekhez teszem.


- fehérneműket külön kell mosni.

2020. márc. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!