Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nálatok mik az alap tisztítósz...

Nálatok mik az alap tisztítószerek otthon?

Figyelt kérdés

Most költözünk külön és így nem tudom összegyűjteni hogy mik kellenek?! :)

Amik vannak:

-wc tisztító

-domestos (spré)

-mosogatószer

-hozzá szivacs

-zsíroldó

-szappan/tusfürdő

-takarító rongy


:))


2012. ápr. 30. 20:51
1 2
 1/16 anonim válasza:
91%

- ablakpucoló spré

- szilvia mindig van itthon

- a fürdőszobához tisztitószerek, vizkőoldó, stb.

- hypo

- lapos felmosó+ hozzá felmosó belebujtatós felmosórongy :)

- konyhai tisztitó

- dörzsi szivacs a mosogatáshoz


most ennyi jutott eszembe :))

2012. ápr. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
71%

Konyha: mosogatószer, szivacs, és külön viztörlő szivacs(mondjuk ez nem tisztítószer :-D), Cif súrolókrém, tűzhelytisztító

WC : tisztitó, domestos, wc tartályba tehető fertőtlenítő kocka(LIDL veszem, 500 ft 4 darab, és egy darab 1 hónapig elég, így nem vízkövesedik a Wc, és szép zöld/kék színe van a víznek:-))

Fürdő: flóraszept fürdőszobai spréy , én ezt használom a csempére, a kádra, ablaktisztító.Öblítő, mosopor.

Felmosáshoz van domestos általános tisztítőszerem, illetve szoktam öblítős vazzel is felmosni, mert imádom az illatát. Vödört, felmosós. portörlőrongy(mondjuk én a popsitörlővel szeretek port törölni). Kb ennyi jutott eszembe

2012. ápr. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi várom még a válaszokat :))
2012. ápr. 30. 21:24
 4/16 anonim ***** válasza:
64%
Felmosni ecetes vízzel szoktam, ez után lesz a legszebb a kő. Cillit bang a kádra, fugára, a többi nálam is hasonló az előzőkhöz.
2012. ápr. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem felesleges mindent összevásárolni egyben.

Vegyél egy mosogatószert + szivacsot a konyhába, ezzel fel is tudsz mosni, csak egy felmosórongy kell + vödör. Vegyél Cif surolót a kádra/csapra + szivacsot, ezzel tudsz tűzhelyet is tisztítani, meg problémásabb edényt (pl. tepsi). + Kell vízkőoldós WC-tisztító és wc-kefe, meg amit a wc-re akasztasz, kosárba vagy tartóba, folyamatos tisztításra. Az ülőkét Domestos kendővel szoktam áttörölni, és utána szivaccsal.

Esetleg ha van tükröd, akkor ablaktisztító vagy ablaktisztító kendő. Esetleg a bútorokra Pronto valamilyen formában.


A szappan és a tusfürdő nem tisztítószer, de valóban kell - mindenki megveszi magának, amit használ.


+ Kell általános mosópor vagy folyékony mosópor, az Ariel pl. nagyon jó, de kinek-kinek ízlése szerint.


Minden más feleslegesen állna a szekrényben, és már a fentiek is egy kisebb vagyonba kerülnek.

Amikor konkrétan felmerül az igény, hogy na most ki akarod pucolni a tűzhelyet, akkor kell megvenni a tűzhelytisztítót, ha nagytakarítasz, akkor néhány másik dolgot, de szerintem felesleges, hogy foglalják a helyet és közben lejárjon a szavatosságuk.

2012. ápr. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%

hmm


ugye mosopor, oblito

domestos, jo sok

clean

pronto

zsiroldo

pronto laminált padlora

ciff

vizkooldo (ebbol ipari van, kapjuk)

felmosorongy, vodor, portolo általában szilvia vagy egy rossz polo

clorox

kb ennyi.

2012. ápr. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
60%

A szokásos tisztálkodási és mosószereken felül:

- ablaktisztító

- Cif

- Domestos

- tv és monitortisztító spré+törlőrongy+szivacs

- padlótisztító lötty

/van még vízkoldó, és wc-olaj, de nem használjuk őket/

2012. ápr. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%

Flóraszept (szinte mindent ezzel takarítok... ez megy a felmosóvízbe, csapokat, mosdókagylót, zuhanyzót, wc-t, konyhát...stb)

Mosogatószer

Hideg zsíroldó

Ablakmosó

Mosószer,öblítő

Ecet (ha valami nagyon vízköves ez szépen leszedi)

Szivacs, rongy

2012. máj. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
57%

Konyha: mosogatószer (vigyázok hogy ne száradjon oda az olaj,így nem is kell sikálni soha)

Fürdő: ecet

Wc: domestos

Portötlés: mosogatószeres vagy sima vizes rongy

Felmosás: mosogatószer vagy ecet

2012. máj. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%

Mosószóda, Na-perkarbonát

Ecet

Szódabikarbóna

Illó olajok

EMC tisztítószer

Biológiailag lebomló mosogatószer

Gall szappan

2012. máj. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!