Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Valaki segítene hogy ezt a...

Valaki segítene hogy ezt a ruhát hogyan kell megvarrni?

Figyelt kérdés
Fontos lenne! 17 éves vagyok szeretném ezt a ruhát megvarrni. Anyagot is vennék hozzá.. csak nem tudom h, 1.) kb. Mennyi anyagot vásároljak hozzá 2.)Hogyan kéne neki látni ennek a ruhának a megvarrásához. Már varrtam magamnak koktél ruhákat de csak ilyen egyszerűbbeket.. szóval nem vagyok kezdő..... Valaki segítene nekem h, szerinte mivel kéne kezdenem ezt a ruhát megvarrni??? Nagyon megköszönném!! :) Itt a link: http://www.youtube.com/watch?v=O4nFBgElmBc&feature=related

2012. máj. 2. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:

A szoknya körloknis. A felsőrésznél az eleje sima blúz.

A vállát kell meghosszabbítani egy hosszú,egyenes,szálirányú (nem srég) anyaggal. Lehet egy kicsit szélesebb a "sál",mint a vállszélesség.

Javaslom,hogy a sálaz először egy maradékanyagból,vagy lepedőből szabd ki. Így tudod,hogy mekkora legyen a sál.

Anyagszükséglet: Kétszer a szoknyahossz. De olyan széles anyagot végy,amiből a két sálat a szoknya mellett kitudod szabni.

2012. máj. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. azért még várom a véleményeket. :)
2012. máj. 2. 19:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Ehhez a ruhához kötött-hurkolt méterárut kell vásárolni.

Mint a videon is látod csak nagy rugalmasságú anyagból kivitelezhető.

Anyagmennyiség: duplaszéles anyagból 2x a szoknya hossza 3 a felsőrész magassága 3 2x legalább 0,7m teljes anyagszélből a két megkötőnek. Nem kevés.


Ahhoz, hogy ilyen manővereket véghezvigyél a két hosszú megkötővel azt dupla anyagból kell szabni és feltélen tisztázógéppel kell összevarrni fonák oldalon.

A sima háztartási varrógépek cikk.cakk varrása nem enged ekkora rugalmasságot mint amit ezek a ruha variációk megkívánnak.

A Szoknyarész felhajtásához és mellrész széleinek elszegéséhez pedig fedőzőgépre van szükség.


Ezen kívül fontos, hogy nagy gyakorlatod legyen a rugalmas anyagok varrásában.


Mennyibe kerül egy ilyen ruha? Lehet nem úszod meg olcsóbban ha veszel anyagot és megvarród.

2012. jún. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen vettünk anyagot!! :) Narancs sárgát és 4000 ft ból megusztuk. Anyum varró nő és még a héten megvarrjuk ketten! Köszönjük a segítséget!! <3 ment a zöld kéz!
2012. júl. 8. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!