Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » "Bugyborékoló" hangot ad ki a...

"Bugyborékoló" hangot ad ki a lefolyóm a konyhában. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Elég hangosan csinálja. Kb. 1-2 percig aztán abba hagyja. Az elmúlt fél órában kb.4x csinálta. El fog dugulni? Az előbb öntöttem egy kis zöld domestost a lefolyóba (rá van írva h eldugulásra is jó), azóta megint csinálta egyszer. Szerelő vagy vegyek valami lefolyótisztítót? igaz egyik se túl olcsó...

2012. máj. 14. 15:46
 1/9 Ágh Ferenc ***** válasza:
Nem ártana megnézni a mosogató alatti szifont, hogy nincs-e sok szennyeződés lerakódva! Ha amit most írtam nem érthető, akkor szerelő a biztosabb megoldás, mert lehet, hogy nincs túl nagy baj és akkor olcsóbb, mint a tisztítószer után mégis ezt választani!
2012. máj. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha bugyborékol, akkor levegő jön fel, tehát átfolyik, még nincs eldugulva. De ha ilyen sokáig csinálja, akkor nemsokára eldugul.

Két dolgot próbálj meg szerelő előtt:

1-ha épp ment le víz, akkor hirtelen utána wc pumpával nyomj bele levegőt, hogy gyorsabban menjen, hátha kiviszi a duguláskezdeményt.

2-Hagyd jól lefolyni amit épp beleöntöttél, majd forró vizet önts bele. (én tésztafőzéskor szoktam a forró vizet a lefolyóba önteni, ez feloldja a kisebb zsíros dugulásféléket.


Drága tisztítószereket nem javaslok, nem sokat ér. Annál jobb az is, ha szódabikarbónát szórsz be, majd rá ecetet, és letakarod ronggyal, hogy ne jöjjön fel.

2012. máj. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ez a szódabikarbónás ecetes dolog jól hangzik, kipróbálom és ha továbbra is csinálja akkor szerelő! :)
2012. máj. 15. 08:44
 4/9 A kérdező kommentje:
:)
2012. máj. 15. 19:37
 5/9 anonim válasza:
:D
2012. máj. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

(ha már így megy a humor:

Büfiztesd meg! :-))

2012. máj. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
:)))
2012. máj. 16. 19:59
 8/9 anonim ***** válasza:
az nem jó! én földszinti lakásba lakok és a kád is adta a hangokat szoltam a köösképviselőnek és kiszedték a csontokat meg a rongy darabokat a pincéből a lefolyóból ezután megszűnt :))
2012. máj. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

el fog dugulni. Nálunk már voltak duguláselhárítók, az egész társasház rossz ebből a szempontból, ide gyakran jönnek. Amit mindegyik mondott, hogy fölösleges az ecet+szódabikarbóna, a drága lefolyótisztítók is, havonta 3 l nagyon forró vizet eresszél bele megelőzésképpen.

Nálunk nem a szifon szokott eldugulni, hanem kb. 2 méterre a konyhától fordul a vízvezeték és lerakódik a kosz a kanyarban szép lassan. Azért a bugyborékolás, mert megy egy ideig a víz, nyomja a koszt, de egyre tovább tart a lefolyás.

2012. máj. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!